Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-10-2008, 22:08   #2 (permalink)
Nihat AVCI
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
26 Mesajda 26 kere teşekkür edildi
Standart RE: SAĞDAN DİREKSİYON YARDIM

Alıntı:
lower218´isimli üyeden Alıntı
lütfen acil yardım istiyorum işin içinden çıkamıyorum.geçtiğimiz günlerde izmir gümrüğünden sağdan direksiyonlu nissan 180sx aldım fakat plaka alamıyorum.bu konuda yazılan herseyı okudum fakat içinden çıkamadıgım şeyler var muayene ıstasyonundan aldıgım guncel bılgıye gore SAĞDAN DİREKSİYONLU ARAÇLAR HALI HAZIRDA TESCIL EDILMIS YADA TESCIL EDILMEJ UZERE KARAYOLLARI UYGUNLUK BELGESI BULUNAN ARACLAR MUAYENE YAPILIR DIYOR aynı zamanda TSE UYGUNLUK BELGESI VERMIYOR madem belge vermıyor halı hazırda uygunlugu bulunan araclar nasıl tescıl edılıyor.ayrıca arastırmalarım sonucu SAMSUN bafra olarak yazdırmış olsaydım şahadetnameyı oranın tescılınde uygunluk belgesı ıstenmıyormus çok saçma seylerle karsılastım yapan yapıyor bınen bınebılıyor bu sekıldede lütfen bu konuda bılgısı olan arkadaslardan yardım beklıyorum.

Sorunuzla ilgili olarak,Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 30 uncu maddesinin k)fıkrası aşağıya çıkartılmıştır.

18 Temmuz 2008 Tarihli Resmi Gazete

Sayı:26940

İçişleri Bakanlığından:

KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

"MADDE 30 – Tescil işlemlerinin yapılmasında aşağıdaki usul ve esaslar uygulanır;
k) Ülkemizde belirli bir süre kullanıldıktan sonra tekrar yurt dışına çıkarılmak üzere geçici ithal yoluyla getirilenler hariç olmak üzere, direksiyonu sağda olan araçların tescili yapılmaz.
Nihat AVCI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 18:49
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design