Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-10-2008, 12:04   #1 (permalink)
ozguryasar
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Ithalat, TNT express ve gumrukten gecis hakkinda bir soru

Sayin arkadaslar,
Cinde bulunan ve taki isiyle ugrasan bir firmadan toplam 185 parca, 13 kg, taki siparisi verdim. Kendilerine siparis onayini ve ucreti gondermeden once GTIP numarasini kontrol ettim ve gumruk vergisi disinda herhangi bir yaptirimi olmadigini gordum. Gumusevlerinden veya deri evlerinden alinmasi gereken bir test raporu gibi... Cinko alasim taklit taki cunku. Bir gumruk firmasiyla gorustum ve Cindeki firmadan commercial invoice, fatura, ve certificate of origin, mensei sehadetnamesi, istediklerini soylediler. Cindeki yetkiliye gorustum ve problem yasanmayacagini istedigim belgeleri gonderecegini soyledi. Urun ve navlun ucretini gonderdim. asil sorun burda basliyor. TNT express ile gonderi yapildi. Defalarca soylememe ragmen Cindeki yetkiliye, mensei sehadetnameyi gondermemis. Cunku Cindeki TNt sadece fatura istiyormus ve bana icimin rahat olmasini, direk eve teslim yapilacagini soyluyor.  Ama simdi sorun cikabilir diye bir dusuncem var.  50 dolarlik fatura kestim dedi o yuzden sorun olmaz dedi. Her halukarda mense-i seh. gondermesini soylemistim. TNT web sitesinden takip ettigimde mallarin Belcikada oldugunu goruyorum.
TNt gumrukten geciremesse mallari, mecburen gumruk sirketim devreye girecek ve cinden sehadetnameyi istiycem. bekleme suresi gumruk masraflarini arttiracaktir elbetteki.
Peki sizce herhangi bir sorun cikar mi? umarim acik sekilde anlatabilmisimdir. simdiden tesekkurler.
ozguryasar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 04:33
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design