Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-10-2008, 16:15   #16 (permalink)
akifyucel42
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: AMERİKADAN BIÇAK GETİRTMEK

sayın serhat bey,
ben ptt gümrüklü koliyide, gümrükteki yetkiliyide aradım bugun, ulaşabildim heleşükür. gümrükteki kişi bana yarın gidip ptt ye bakıcaz kolilere, duruma göre yarın ara ptt gümrüklü koliyi bilgi veririz dediler. ben yinede hazırlıklı olmak istiyorum.
şimdi benim koli içeriği daha öncede yazdım ama yinede söyleyim:
12 adet çakı ve bıçak. 9 çeşit, 3 tanesi 2 şer adet. gift ve 90 dolar faturalı, içinde ayrıca fatura yok.
şimdi gümrük görevlisi bu bıçaklardan vergi talep edermi ? etse bile bu bıçakların çogu markasız ve markalı olanlarda en fazla 20 dolarlık bıçak. bunları nasıl araştırıp bulabilirler vergi istemek için? kafam çok karışık 1 aydır bu iş yüzünden,aldığıma alacagıma pişman oldum yani. aldıgım şeyler türkiyede yok bulmakta imkansız yani...
bu bıçaklar için bende emniyettten yazı isterlermi hediye olarak gelmesine rağmen ?
isterlerse ben emniyete 12 adet bıçak için nasıl bir beyanda bulunayım? işin gerçeği koleksiyonluk, ama adet sayısı yüzünden bir sorun çıkarmı ? yada 2 şer tane olan 3 bıçakta problem çıkarmı ?
teşekkürler...
akifyucel42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 08:18
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design