Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-10-2008, 16:17   #1 (permalink)
enginbasoglu
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Zippo Çakmak ile ilgili gümrük sorunu!

Merhaba,

E-bay'den 8 adet zippo çakmak satın aldım. Ptt'den takip ediyordum, baktım ki ayın 23'ünde gelmiş çakmaklar fakat hala elimde geçmemişti. Ben de gümrüğe gittim. Gümrükteki görevli çakmakları teslim alabilmem için önce TIR gümrüğüne gitmem gerektiğini sonra ekspertizden çakmakların orijinalliğine dair belge almamı, daha sonra ise TSE'den çakmakların kullanılabilirliğine dair rapor almam gerektiğini söyledi. Birkaç birşey daha söyledi fakat ben dinleyemedim artık. Geri göndermemin daha mantıklı olacağını söyledi. Fakat ben de duydum ki PayPal ve kredi kartı dökümü ile gittiğimde teslim alabileceğimi söylediler. Normal prosedür öyleymiş. Bu konu hakkında ne diyeceksiniz. Bana ithalatçı muamelesi yaptılar. Yani ben sadece koleksiyon amaçlı alıyorum. Ve o çakmakları geri götürmem haybeden kargo masrafı ödememe sabep olacak. Çakmakları alabilmemin başka yolu yok mudur? Yardımcı olabilecek arkadaşlardan yanıt bekliyorum.

Teşekkürler Şimdiden Herkese!
enginbasoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:25
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design