Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-01-2008, 04:54   #1 (permalink)
ÇağlarCandan
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
ÇağlarCandan - AİM üzeri Mesaj gönder ÇağlarCandan - MSN üzeri Mesaj gönder ÇağlarCandan - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Amerika'dan kostüm için yardım lütfennnn

Merhabalar Sayın Abilerim , saygıdeger arkadaslar ;

Ben Amerikadan; partiler , dogumgünleri , balolar ve ozel geceler için kostüm-maske vb. eglencelik ürünler getirmek istiyorum.Bir firma ile anlastım.Kız arkadasım amerikada oturdugu için cok uygun indirimler aldım.Tabi şimdi burda pazarladıkca ürünü Amerika'dan isteticem ve bana kargo ile gelicek.Yani parca parca.Şimdi burda sattıgım ürün paketinde maske kostüm olucak.Bazı maskeler plastik , polyester , bazıları lateks , kostümler ise cok degişken , jarse , polyester ama bircok kumas türündede kostüm mevcut...Genelde kostüm bedelleri 30 ila 500 US$ arasında degişmekte.Şimdi oncelikle 9505.90.00.00.00 GTİP numarası bu getirmek istedigim ürünlere uygun mu ben buna rastladım.GTİ numarasını icerik baslıgı ise  su ,
OYUNCAKLAR, OYUN VE SPOR MALZEMELERİ; BUNLARIN AKSAM, PARÇA VE AKSESUARI
Bayram, karnaval veya diğer eğlenceler için eşya (sihirbazlık eşyası veya sürpriz eşyası dahil):
Diğerleri
..Buna ait vergi ve fonlar ise diger bir sitede buldugum kadarıyla soyle
Liste Birim KDV ÖTV
2        -    18    0

AB/EFTA İSR ROM BUL TUN FAS MAK HRV BSH FİL EAGÜ OTDÜ GYÜ DİĞ
0           0    0     0     0    0     0     0    0     0    0      0       0    2,7

Şimdi ben hiç anlamadıgım için bunları sormak istiyorum.Oncelikle bu ürünlerden ben her seferinde 100 doların üzerinde getiricem ve gümrüklenmesi gerekicek diye biliyorum..Bu durumda benim bu getirtmek istedigim ürünler için ne kadar vergi odemem gerekiyo türkiyeye girerken.posta yoluyla getirticem..Kız arkadasım ordan Amerikan POstası ile gondericek ve ucakla buraya gelicek sanıyorum.Ve bu aldıgım ürünlerin faturası olucak..
Merak ettigim sorular ise şunlar
1-Ben bu ürünler için yukarıdaki tabloda gordugum gibi %18 + %2.7 toplamda %20.7 vergimi oduycem?Oduyeceğim vergiyi bir türlü ogrenemedim...
2-Bu ürünler Girerken bi sorun cıkar mı?
3-Benim bi sirketim yok.Sadece kişisel vergi numaramla getirtebilir miyim bu ürünleri?
4-Bu kostümler ve maskeler için herhangi bi izin almama gerek var mı?

Herkese yardımlarından dolayı cok tesekkür ederim.Cok sagolun varolun
ÇağlarCandan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 07:23
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design