Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-11-2008, 20:21   #8 (permalink)
Carpathia
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Amerika'dan Biber Gazı İthalatı????

Konuyu şöyle açıklığa kavuşturayım , ticari faaliyetlerimi en ince ayrıntısına kadar açıklamam zaten bu konu ile ilgili bir husus olmaz abeste iştigal olur, benim sorunum o değil.Distribütörlük konusunda mail yoluyola interaktif sözleşme uygulamasında bulunduk bir form dahilinde ve bire bir güvenlik çerçevesi içindeki tabiikide tek siparişimde on binler ce dolar vermeyeceğim başlangıç olarak tester siparişimi yapacağım 500-1000$ civarı. kargo fiyatlarını vesaire zaten bilindik hususlar fiyatları az çok belli zaten şuan bahsettiğiniz araştırma aşamasındayım , benim malım gümrükten geçmiyormu ? o zaman tabiikide herhangi bir ticari faaliyette bulunmayacağım.

Büyük bir firma değilim zaten çapım belli , kendimi riske atacak kadar param yok , ürünler çok kaliteli ve satışı rahat olacak gibi gözüküyor , fiyat konusundada mütabakata vardık yani en fazla 500 $ dolandırılırım eğer karşımdakiler dolandırıcı çıkarsa.Diğer yandan iyi bir firmaya benziyor ki tahminim yanılmayacağım on binlerce dolar kazandırabilir bu iş bana ve firmamın o ufak çapını büyütür , yeni ve daha profesyonel bir vizyon çerçevesi içerisinde hareket ederim.

Ha şimdi şu konuya gelelim bu kadar şeyi anlattım , konuyla ilgisi yok.Bunun içinde ayrıntıya başta girmek istemedim.

Yukarıdaki gümrük mevzuatını okudum konu hakkında pek vakıf olamasamda sanırım belli başlı kurumlarda izin gerekiyor.

Yukarıdaki mevzuatı , bana açık bir şekilde anlayacağım biçimde anlatırmısınız acaba ?

Konu ile ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler , ithalat ve ihracat konusunda birbirimizi uyarmamız ve konu hakkında tartışmamız gerçekten bizim içinçok önemli tüm ticaret ile uğraşan forum üyeleriyle yardımlaşma çerçevesinde muhabbetmizi geliştirmeliyiz.
Carpathia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 00:49
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design