Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-01-2008, 21:17   #2 (permalink)
Güler BAŞARAN
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: İŞŞŞŞŞ

Alıntı:
serkans´isimli üyeden Alıntı
arkadaşlar hepinize merhabalar ben kafkas üniversitesi ığdır myo da ithalat-ihracat bölümü 2,sınıf öğrencisiyim bu bölümü isteyerek ve severek seçtim yalnız kafamda bir kaç tene soru işareti var
1-bu okuldan çıkınca hangi kurumlarda iş bulabiliriz
2-gümrük müsteşarlığına girmek için kpss den kaç puan almalıyız
3-kpss sınavında kendi alanımızdan ithalat-ihracat dan olacak sınav nasıl olcak
4-gümrüklere girmek için aranan şartlar ne bu okulun diploması yeterlimi
       BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIMLA PAYLAŞMAK İSTİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER EDERİM

1- İthalat & İhracat bölümünden mezun olduktan sonra herhangi bir kuruluşun dış ticaret bölümünde iş bulmanız için öncelikle ingilizce ve gerekirse ikinci veya üçüncü dil bilmeniz gerekiyor..İnsan kaynakları sitelerindeki dış ticaret operasyonu için aranan nitelikleri görebilirsiniz.
2- Gümrük Müsteşarlığına bağlı bulunan Türkiye'nin çeşitli illerindeki gümrük idarelerinden herhangi birinde gümrük muhafaza memuru, muayene memuru, memur, vs olarak atanabilmeniz için ilgili bölümlerden (Gümrük Önlisans ve Adalet MYO) Bazı dallar için İktisat,İşletme gibi 4 yıllık Fakulte mezunu olma şartı aranıyor. Sınavdan başarılı olmak için 70..Ancak atamalarda 80'den aşağı pek inmiyorlar..KPSS konusu tam bir karmaşa ve stres..
3- KPSS ile yerleştikten sonra sonra mulakat dışında mesleki bir sınava daha tabi tutulmuyorsunuz.
4- Gümrük şirketlerine girmek zor. Gümrük memuru olmak daha da zor...
Güler BAŞARAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:42
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design