Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-11-2008, 16:11   #2 (permalink)
algerian
Üye

Teşekkür: 0
4 Mesajda 4 kere teşekkür edildi
Standart RE: turistin bagajı

Merhaba,
Eşyalar beraberinizde gelecek sanırım.
150-200 dolar değerinde, sanatçı bir kişinin getirdiği eşyayı aklıbaşında bir gümrükçü arkadaşımızın tutup, bunu vergilendirmek isteyeceğini sanmıyorum. Bu bir...

İkincisi bir ürünün ticari olup olmadığı satılabilir ve kar edilebilir olma kapasitesi ile ilgilidir. Bu eşyaları satsanız, 30 adet sprey boyadan ne kazanırsınız? 150 dolar diyelim... Bu eşya için bu kadar çile çekmeye değer mi? Bir laptop getirirsiniz 500 dolar kazanırsınız... Ancak bu ayrım biraz göreceli olduğundan tabiiki uygulayıcılarımıza önemli sorumluluklar düşüyor... Bu eşyalar ile yaptığınız işinizi bağdaştırmayı kanıtlarsanız sanırım sorun kalmaz... Ancak yine tekrar edeyim ki sizi yanlış yönlendirmiş olmayayım... Örneğin eşyalar dediğim kıymetin çok üzerinde ise veya miktar fazla ise (30 sprey 1 litrelik ise bu eşya 30 litre olur ki bu miktar olarak yolcu beraberi miktarın üzerinde değerlendirilebilir...) sorun olur, yoksa 150-200 dolarlık bir eşya, miktar olarak 3-5 litre ise bunda ben bir sorun olacağını sanmıyorum... Bu eşyanın SİZİN KİŞİSEL EŞYANIZ olduğunu ve sizin KULLANIMINIZA MAHSUS olduğunu ispat etmeniz halinde sorun olmaz. Yine de sıkıntı olacağını düşünürseniz; kıymetini 95 AVRO beyan edip, kargo ile yollayın adresinize gelsin (eşyanın litresi de yukarıda dediğim ölçüde ise)... Gönderi üzerine "BEDELSİZ NUMUNELER" diye yazarsanız faydası olur...
Kolaylıklar dilerim...
algerian isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı algerian adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:

Şu Anki Saat: 18:01
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design