Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-11-2008, 21:56   #4 (permalink)
herkan
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: İlk tecrübem için yardım lütfen

İlginiz için çok teşekkürler.Yarın ilk işim bahsi geçen işlemleri araştırmak olacak.

Aklıma gelen diğer soruları da sormak istiyorum.Bu gün aldığım mailleride değerlendirmenize sunuyorum.Uzman arkadaşlarımdan tekrar yardım etmenizi istiyorum.
Fiyat olarak oldukça uygun fiyatlar buldum..1 tonluk mal alımı bedeli 4.000 $ ve bunun %30 da 1.200 $ lık bir depozit ödemesi gözüküyor.Denemeye değer görüyorum.Yanlış anlamayın ,risk alıyoruz ve zaten bu ödemenin fazlasını yurtiçinden temin ettiğim ürünlere veriyoruz.Benim sorum şu;
1-Diyelim ki 1 tonluk alımda 4000$ lık fiyat aldım.C/f olarak.Sanırım bu yol masrafı ve yol sigortası dahil anlamında.Bu masrafların dışında başka ne tür masraflarımız olacak.Gemi ile 1 ay sonuna teslimat şeklinde görüştük.Extra bir masraf bize yansır mı?Gümrük bedeli,KDV gibi......Ve bu masraflar ne kadar olur.Maliyet hesabı yapamıyoruz.1 ton ağırlıkta,alüminyum malzeme için ne kadar ilave masraf yansır.
2-Diğer bir sorum da Firma Türkiye den bir referans verdi.Bizim alacağımız üründen farklı bir çeşit alımı yapıyorlar.Bu firma ile irtibata geçmemi tavsiye edermisiniz?Çindeki firmanın ticaret usulü hakkında bilgi sormamın etik olarak yanlış bir tarafı var mı?
3-Nakliyede 1 ton ağılık için uçak kargosu kullansak,masraf ne olur?Daha kısa sürede ürünü almak istiyoruz.Daha önceden tecrübe edenlerden yardım istiyorum lütfen.

İlginize teşekkür ederim.Lütfen uzman arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
herkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:44
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design