Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-11-2008, 18:37   #13 (permalink)
vdtwo
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: SAKIN BUNU AÇIP OKUMAYIN

Valla bu baslik altinda ki bilgiler icin gercekten tesekkur ederim. Cok aydinlaticiydi serhat bey. Izninle birkac soru da ben sormak istiyorum.

Simdi anladigim kadariyla kurban bayrami, yilbasi vs donemlerinde 100 euroluk gumruk muafiyeti 300 euroya cikiyormus. Malum kurban bayramina 2-3 hafta var. Simdi ben Amerikadaki abime soylesem oradan bana degeri 300 euro'yu gecmeyecek elektronik bir esya alsa sonra da onu bana kargoyla yollasa (hediye seklinde) bir sorun olmaz demissiniz. Peki faturasi yaninda mi yollasin yoksa direkt yollasin mi? Gumruk memuru, fatura olmayinca hemen onundeki amazon.com gibi sitelere bakiyor demissiniz de belki oradaki abim baska bir yerden daha ucuza almistir diye soruyorum. Cunku atiyorum amazon.com a gore 350 euro olan bir esya buy.com da indirimdeyken 250 dolar olabiliyor. Dolayisiyla Faturaya gore deger biciyorsa gelen urune, o zaman faturayi yaninda koymasi daha mantikli degil mi. Son husus abim toplam 300 euroyu gecmeyecek sekilde 2-3 farkli elektonik esyasi yolluyabilir mi hediye olarak? Yoksa farkli da olsa ayni da olsa tek mi olmali diyorsunuz?

(abime yurtdisinda bilgisayar parcalari getirtmeyi dusunuyorum da mumkunse)

Bunun yaninda bilgileriniz icin allah sizden razi olsun. Her yerde bir ses cikiyor cesit cesit forumlarda bu tur gumruk konularinda. sizin bu yazinizi bulmam gercekten iyi oldu.
vdtwo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:55
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design