Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-11-2008, 16:29   #3 (permalink)
cenk35
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: stajyer sorunu

ülkemizin dış ticaret alanında buyuk atak gercekleştırmış olması ve ihracata dayalı buyume programlarıyla ekonomıye yon vermesı uluslararası ticaret,dış ticaret,gümrükleme,ithalat -ihracat bölümünde eğitim gören bireyler için oldukca önemli ve bzilerin sektörde duyulan ihtiyaca yönelik eleman olmamızı saglamaktadır.ancak yuksek okul mezunu olarak bu ışe gonul vererk başarılı sekılde yapmaya calışan arkadaşların önüne yabancı dil problemi açık bi sekılde çıkmaktadır.saydıgım bölüm öğrencılerı ıyı derecede yabancı dıl bılmıyorsa bölümlerinin gerektirdiği işleri bşka bölümde okuyan ama yabancı dıl bılen bireylere devretmek zorunda kalıyor.
şöyle ki dış ticaret bitirmiş bi öğrencinin öüne normal işletme iktisat bitıren bı ogrencı yabancı dil bilerek geçebılmekte.gümrük müşavir yardımcılıgı ve müşavırlik için gerekli olan 3 yıl staj zorunlulugu sadece bolum öğrencılerıne yonelık olarak yapılmamakta,bı işletmeci iktısatcı yada kamucu dış ticaret alanında kolaylıkla yer bulabilmekte.eger bu iş uzmanlık ve dış ticaret bılgısı gerekıyosa neden dıger bolumdekı ogrencılerle aynı koşullarda yarışıyoruz anlamıyorum.sorun gercekten onemlı ve duşundurucü.dış ticaret yada gumruk ne olursa olsun bu alanla ılgılı eğitim almış yada almakta olan kişilere seslenıyorum,unutmayın bızler dış ticaretçiyiz,gümrükçüyüz farklıyız farkımızı her zaman ortaya koymayı becerebilmeliyiz. saygılar
cenk35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:02
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design