Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-12-2008, 23:35   #1 (permalink)
faksutwist
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Bu durum mümkün müdür? Nasıl olur?

Normal bir ithalat sürecini az da biliyorum fakat benim yapacagım ilk iş oldugu için tecrübelerinize gercekten cok ihtiyacım war.
Durum şu şekilde: Ben üretici bir arkaşımın firmasından ürünlerini alıp ya da onun firması üzerinden yurtdışı özellikle avrupaya satış yapacaktım. fakat sonrasında rakip firmaları arastırmak fiyat belirlemek vb. sebeplerden çin'de aynı ürünün fiyatlarını araştırdım ve cok daha uygun oldugunu ogrendm.(Adamlar yemiyo içmiyo üretiyo arkadaş yapcak bişi yok :s ) Bu yüzden Çin'den malı Turkiye'ye getirerek sonrasında ihracat yapmaya karar verdim. Bu şekilde para ve zaman kaybı olmaması için Çin'den alacagım ürünün mal teslimini ihracat yapacagım ulkeye yonlendirebilir miyim? Bu durumda malı ben o limandan nasıl alıp son alıcıya ulaştırabilirim? Ya da ben aracı oldugumu alıcı veya satıcıya belirtip kendi payımı (mutlaka diger şekilde yapacagım kardan daha az olacaktır) bu şekilde mi almalıyım? Boyle bir durum mümkün müdür? Yardım ve yorumlarınızı bekliyorum.
faksutwist isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:51
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design