Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-01-2008, 23:49   #2 (permalink)
imza
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
11 Mesajda 19 kere teşekkür edildi
imza - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Hobi ürünleri.

Alıntı:
haibgu´isimli üyeden Alıntı
Foruma yeni üye oldum vede çok beğendim buyüzde emeği geçen herkeze teşekkür ederim.Soruma gelince ben samsunda oturuyorum yurt dışından kendim model helikopter getirtmeyi düşünüyorum butür ürünlerde gümrük vergisi alınıyormu vede alınıyorsa nekadar bir ücret alınıyor.Bir diger sorumda ürünün gümrük kontrolü nerede yapılıyor yani ben samsunda oturduğum için gümrüge takıldığını varsayarsak istanbuldamı yoksa samsundamı ugraşıcam şimdiden herkese teşekkürler.

Aramıza hosgeldin bende ürünlerle ilgileniyorum .Hemen hemen üründe vergi vardır fakat bazı durumlarda yapılmaz Örneğin :geçici ithalat gibi

Gümrük vergisi senin ithal etmek istediğin ürünün özelliğine ve uygulanan mevuzata göre değişiyor :Bazı durumlarda Devlet yurt içinde piyasadaki bu ürünle ilgili kota veya damping vergisi gibi vergiler koyabiliyor .

Sana tavsiyem sanırım helikopterin pilli ve uzaktan kumandalı bunun hakkında ithalatcından gümrük vergi kodunu al bundan sonra iş ya internet yada bir gümrükcüden yardım almayla olay biter.

Malın getirebilmen için yükleme ve bosaltma yapılabılen yanı gümrük mdr. olan her yerde ürünü getitribilirsin.
imza isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:13
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design