Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-12-2008, 01:46   #2 (permalink)
ArdaY
Üye

Teşekkür: 0
4 Mesajda 4 kere teşekkür edildi
Standart RE: Acil Yardım Lütfennnn

Merhaba,

Aslina bakarsaniz Markali urunlerin ithalatinda (ozellikle bahsettiginiz gibi cok taninan markalarin ithalatinda) belirli distributorluk anlaşmalari yapilir. Ayrica sunu da unutmamak gerekir ki logolu, markalı urunlerin ithalatinda gumruk sizden ozel bir yazi isteyecektir. ( bu direk distributorluk anlaşmasi olabilir yada ornegin promosyon ithalatcisiniz ve urunlerin ustunde bir ilacin adi yaziyor, bunu kime satacaksaniz aranizdaki anlaşmayi ve izin yazisini sizden isteyecektir) istisnalar hariç bu durum boyledir..

Laptop getirebilirsiniz tabi ama burada en onemli noktalardan biri marka'dir..Eger ki cok bilindik olmayan bir markayi ithal ederseniz, satin aldıgınız firma ile yaptiginiz anlaşmayi ibraz edebilirsiniz ayrica bu firmadan izin yazisini da sunabilirsiniz..Bu cok zor degildir..Ancak sizin belirttiğiniz markalarin mutlaka Turkiye'de anlaşmali distrubutorlukleri vardir..Yani direk bu markalarin Cin ayagindan zaten bu urunleri size satmazlar..Saniyorum ki bir araci size fiyat vermiş..

Ayrica garanti belgesi altyapi isteyen maliyetli bir surectir..Ve Turkiye genelinde bir servis agi kurmaniz bu urunleri ithal edebilmeniz icin zorunludur. Eger ki kucuk parti getirecekseniz, birim başına ciddi bir maliyet binecegini, maliyet yukunuzun cok fazla şişecegini unutmamalisiniz..

Bu işe ne kadar butce ayirdiginizi bilmiyorum ancak, dediğiniz sekilde Laptop getirmeniz durumunda cok dikkatli olmanizi ve butun surecleri ve maliyetleri ithalat başlamadan tekrar tekrar incelemenizi oneririm..

Saygilarimla,
Arda Yılmazer
ArdaY isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:22
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design