Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-12-2008, 09:26   #7 (permalink)
whistler
Üye
 
Üyelik tarihi: Dec 2008
Mesajlar: 4
Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Gümrüğe gelmiş malların yeniden satılması


Günaydın,

Gümrükteki sıkıntımızla ilgili gelişmeler oldu ve yeni bir konuda bilginize danışmak istedim.  Süreler için zamanında başvuruldu ve uzatma aldık. Şimdi yeni bir alıcı ile görüşmeler sürüyor ancak şöyle bir durum oluştu. Kendilerine malımızın ilk alıcıdan daha ucuza satılması söz konusu olacak, şu durumda ödenmesi gereken %1'lik CIF bedeli ilk satıcıya sattığımız bedel üzerinden mi hesaplanacaktır, yoksa yeni alıcının daha düşük olan alış bedeli üzerinden mi? Ayrıca malların Yönetmeliğin 291. maddesi uyarınca satılması sırasında Gümrüğe eski faturanın ve belgelerin ibrazı gerekecek mi yoksa sadece yeni faturanın (ve dolayısılya daha düşük satış bedelinin) ibrazı yeterli olacak mıdır?

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
whistler isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
 




Şu Anki Saat: 13:49
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design