Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-01-2009, 22:29   #1 (permalink)
KazimHüseyin
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Bilgisayar parcalari getirtmek

iyi akşamlar forum üyeleri.

ben öğrenciyim ama kendi çapımda az biraz para kazanmak istiyorum.

Lütfen eğer kanunlara aykırı sorular soracak olursam beni uyarın o zaman vaz geçerim ve hata yapmamış olurum.

Konuya geliyorum. Benim amacım yurt dışından örneğin Çin, Japonya veya Avrupa Birliği ülkelerinden bilgisayar parçaları getirtip bunları satmak.

Şimdi benim kendi adıma bir firmam filan yok. 18% KDV ve yaklaşık 5% gümrük vergisi ödemem gerekiyor değilmi?
Örneğin 5000 Dolar bütçemle çeşitli bilgisayar parçaları getirttim. Bu bana komple 5000 Dolar + 18% + gümrük vergisi patlar değilmi?

Eğerki gümrükten sorunsuz bir şekilde geçirebilirsem bu ürünleri kendim satmak istiyorum. Vergilendirme konusunda eğerki beni bilgilendirebilirseniz ayrıca memnun olurum, biliyorum bu site gümrük sorunları üzerine ama yinede şansımı denemek istiyorum.

Eğerki bu ürünleri vergilendirmezsem cezası ne kadar? Bu ürünleri vergilendirip satabilmek için illaki şirket mi kurmam gerekiyor?

Vereceğiniz aydınlatıcı cevaplar için herkese şimdiden teşekkürü bir borç bilirim.
KazimHüseyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 10:02
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design