Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-01-2009, 23:02   #1 (permalink)
emalie
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Japonya'ya Giden Kargomun Gümrük Sorunu

Sorunumu okuyup cevaplayan herkese şimdiden çok teşekkürler.Bu siteden başka bana yol gösterebilcek birilerini bulmadığımdan buraya yazma ihtiyacı hissettim.Anlayışlarınızı rica ediyorum.

Geçen hafta cuma günü Aras Kargoyla Japonya ya,kıymetli bir arkadaşıma bir paket yolladım.Paketin değeri 40 lira.İçinde bir iki tane Türkiyede bulunan çikolatalardan,kuçük pelus bir oyuncak,bir adet kışlık bere-eldiven ve bir mektup vardı.Ve anlamadığım bir şekilde paket gümrükte kaldı ki bununla ilgili içerik beyanı verip,hediye oldugunu belirtip altına imzamı attım!!

Takip sonucunda yazan:

Tarih Zaman Yer Hizmet Alanı Kontrol Noktası Bilgileri
Ocak 03, 2009 16:08 Istanbul West - Turkey Gönderi, DHL tarafindan teslim alındı

Ocak 03, 2009 19:24 Istanbul West - Turkey Gönderi DHL merkezinden ayrıldı Istanbul West - Turkey

Ocak 03, 2009 19:40 Istanbul - Turkey Gönderi DHL merkezine ulaştı Istanbul - Turkey

Ocak 03, 2009 22:17 Istanbul - Turkey Gönderi DHL merkezinden ayrıldı Istanbul - Turkey

Ocak 04, 2009 11:18 Leipzig - Germany Gönderi DHL merkezine ulaştı Leipzig - Germany

Ocak 04, 2009 17:31 Leipzig - Germany Gönderi DHL merkezinden ayrıldı Leipzig - Germany

Ocak 05, 2009 14:52 Hong Kong - Hub - Hong Kong Gönderi DHL merkezine ulaştı Hong Kong - Hub - Hong Kong

Ocak 06, 2009 02:44 Hong Kong - Hub - Hong Kong Gönderi DHL merkezinden ayrıldı Hong Kong - Hub - Hong Kong

Ocak 06, 2009 07:40 Nagoya CBD - Japan Gönderi DHL merkezine ulaştı Nagoya CBD - Japan

Ocak 06, 2009 07:40 Nagoya CBD - Japan Gönderi, gümrük çekim işlemleri için bekliyor

Ocak 06, 2009 07:40 Nagoya CBD - Japan Gönderi gümrük kontrolünde Nagoya CBD - Japan

Ocak 06, 2009 19:34 Nagoya CBD - Japan Gönderi, gümrük çekim işlemleri için bekliyor

Hemen bunun üzerine Aras Kargonun yurtdışı gönderilerini yapan DHL i aradım.Müşteri hizmetlerindeki görevli bana paketimin gümrükte kaldıgını,verilen adrese paketimin gidemeycegini ve alacak kişinin gümrük ücretini ödeyerek gelip almasını istedi.Kendilerinin bu sorunla ilgilenemeyceklerini ve Aras Kargoyla görüşmemi istediler.

Sorun şu ki bu paket gümrükte kalacak bir paket değil!! Neden gümrükte alıkonuluyor??Gönderdiğim kişinin paketten haberi yok ve süpriz olamalıydı cünkü bir barişma hediyesiydi.Tahminlerim evine bu kadar uzakta olan bir paketi almak için gitmeyeceği,hele üstüne para ödemek falan..Düşünemiyorum.Güvenli olsun,sahibine mutlaka teslim edilsin,sorun çıkmasın diye uluslararası deneyimli bir kurumla çalişan başka bir kargo şirketi seçmeye çaliştim ve başıma gelenler...Ben bu sorunu nasıl çözebilirim,gümrük ücreti çıkar mı ,çıkarsa ne kadar olur?Para ödemeden kargom kurtarılamaz mı?
Yardım edin diye yalvararak bügün Aras Kargoyu aradım bu yazıyı görünce,yarin bana geri dönüş yapacaklarını söylediler.Fakat çözüm gümrük ücretiyle çözülecekse benim bu meblayı ödeyecek durumum gerçekten yok.Çünkü öğrenciyim ve bu kargoyu bile 1 aylık harclığımla ödedim.

Lütfen bana bir yol gösterin!!:1 (14): Nasıl çözebilirim bu sorunu??
emalie isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:25
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design