Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-01-2009, 22:09   #3 (permalink)
Neo59
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Malım gümrükte kaldı, nasıl satın alabilirim?

Merhaba iyide fedex in uğraştığı filan yokki bana kargo ile gelip orşimentomudur ne karın ağrısı ise onları almamı ve bunun için 170 YTL getirmemi talep ettiler. Ayrıca gümrükten malı çekmek için komisyoncusuna yönlendirdi onlarda ayrıca 1000 YTL kadar masraf istediler. Tamam komisyoncu tabiki ücret alıcakta bu fedex zaten benim olan ve bana düzenlenmiş ve benim malımla gelen evrağı vermek için neden tekrar ücret talep etti. Mesela benimde aklımda şöyle bir düşünce uyandı zaten kargo ücreti olarak peşin 600dolar aldılar, bilerek gümrüğe takılmasını sağlarlar malın istanbuldan bana geliş kargo ücretide ceplerine kalır sonuçta bu fedexin malını yurt içinde sürat kargo dağıtıyor ve onlarada bir taşıma ücreti veriyorlardır. Sonra ben gelirim evrak parası adı altında 170 tl daha çarparlar. Sonra anlaşmalı komisyoncularına gidersem diğer masraf ve vergiler hariç 350 tl komisyon ücreti talep ettiler, hayrına oraya yönlendirmiyorlar ordanda bir payları vardır. Ee dürüst güvenilir firma olma bunun neresinde malın gümrükte kalması geçmesinden çok daha kazançlı adamlar için.
Ürün devlete kaldıktan ve ihaleye girdikten sonra tekrar gümrük ücretlerinin ödeneceğini zannetmiyorum sonuçta artık mal devletin ve satanda devlet yerli malı yani:-) Ama tabii bu konuda daha bilgili tecrübeli arkadaşlarda bilgilerini paylaşırlarsa çok iyi olacak.
Neo59 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:53
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design