Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-01-2009, 20:35   #1 (permalink)
FSM
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart YURT DIŞINDAN POSTA İLE GELEN ÜRÜNLERDE GÜMRÜK MEMURUNUN ÇIKARDIĞI ZORLUKLAR

SEVGİLİ ARKADAŞLAR YURT DIŞINDAN NE GETİRİRSENİZ GETİRİN MEMURUN İNSAFINA KALMIŞ DURUMDASINIZ ÖRNEĞİN BİR UFAK IPOD OTO ANFİSİ SAPKA PARFUM GETİRİYOR OLUN GÜMRÜKTEKİ İŞLEM ÖNCELİKLE MEMURA TAKILIR VE DİKKATİNİ ÇEKER İSE ÜRÜN KUTUSU BÜYÜK VEYA BU TÜRKİYEDE PAHALIDIR DİYEREK FARKLI UYGULAMALARDA BULUNABİLİYOR ÖRNEĞİN EBAY DAN SAAT ALDINIZ BU ÜRÜN FATURA DEĞERİ YÜKSEK OLASA BİLİ SİZE ULAŞABİLİR 5 TANE SAAT GETİRİN HEPSİDE SİZİN ADRESİNİZE GELEBİLİR AMA DİĞER YANDA BİR BAŞKA SAHIS BİR SAAT VEYA TŞHİRT GETİRİR O GÜMRÜĞE GİREBİLİR YANİ BU İŞİN SITANDARDI YOK SİZ İYİSİMİ MEMURLARLA İYİ GEÇİNİN KESİNLİKLE ŞİKAYET FALAN ETMEYİN YOKSA YURT DIŞINDAN GAZETE DAHİ GETİRSENİZ SİZE KILLIK OLSUN DİYE 3 GÜNDE GELECEK ÜRÜN 15 GÜNDE ANCAK GELİR
YURT DIŞINDAN SIK ÜRÜN GETİREN BİRİ DEĞİLİM AMA BURSA GENÇOSMAN PTT GÜMRÜK SERVİSİNİN YAPTIĞI BAZI UYGULAMALARI SİZE AKTARAYİM.
YURT DIŞINDAN EBAY DAN ALDIĞIM OTO ANFİSİ GÜMRÜK ALDIĞIM TOPLAM DEĞERİ (ÜRÜN FİYATI-KARGO FİYATI) 142$ ÜRÜN GÜMRÜĞE GİRDİ EYVALLAH DEDİDİM %10 GÜMRÜK BEDELİNİ ÖDEDİM VE ÜRÜNÜ ALDIM
İKİNCİ SEFERDE OTO SUBWOOFER 2 ADET ALDIM TOPLAM DEĞERİ (ALIŞ FİYATI-KARGO ÜCRETİ) 180$ BU SEFER ÜRÜN KAPIMA KADAR GELDİ VE PTT KARGODAN SAHIS BENDEN 50 YTL ÜCRET TALEP ETTİ BEN NE ÜCRETİ DİYE SORSAMDA PARAYI VER YOKSA ÜRÜNÜ VERMEM DEDİ MAKBUZ İSTEDİM YOK BİR BELGE VE DEDİM YOK YİNE EYVALLAH DEDİM
ÜÇÜNCÜ SEFER YİNE BİR OTO ANFİSİ GETİTTİRDİM URUN DEĞERİ 91$ YİNE ÜRÜN KAPIMA KADAR GELDİ FAKAT ÜRÜNÜ GETİREN PTT KARGO GÖREVLİSİ 73 YTL İSTEDİ AMMA ACI GELDİ AMA
BENDE PTT BULUNDUĞUM İLÇEYE MÜDÜRE ÇIKTIM ARKADAŞ BEN BU PARALARI ÖDÜYORUM AMA BANA NE MAKBUZ NE DEKONT HİÇBİRŞEY VERMİYORSUNUZ DEDİM BİZ ALMIYORUZ BURSA GENÇOSMAN PTT MÜDÜRLÜĞÜ BU PARA ONLARIN VERDİĞİ HESABA YATIYOR DEDİ VE BANA SAĞOLSUN İYİ BİR ŞAHSİYETMİŞ VE DEKONTLARI GÖSTERDİ. GETİRDİĞİM SON ÜRÜNÜN RUŞVETİ DİYEYİM ARTIK GÜMRÜĞE SUNUM PARASI 50 YTL PTT NİN ALDIĞI 3 YTL VE 13 YTL DAMGA VERGİSİ 7 YTL CİVARINDA GÜMRÜK ÜCRETİ DEKKONTLARDA GÖZÜKÜYOR.
ERTESİ GÜN DİREK PTT BAŞMÜDÜRLÜĞÜNE ŞİKAYETTE BULUNDUM VE BANA YAPILMASI GEREKEN UYGULAMAYI İZAHAT EDEREK PARAMIN GERİ ÖDENMESİNİ İSTEDİM
YAZI BURSA PTT GENÇOSMAN GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜNE GELMİŞ BANA MAİL GÖNDERİLDİ DİLEKÇE İLE BAŞVURUDA BULUNURSANIZ PARANIZI GERİ ÖDEYECEĞİZ DİYE USTÜNE GİTMEDİM SİZİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM DEDİM.
ŞİMDİKİ DURUM İSE BANA YURT DIŞINDAN GAZETE GELİYOR İDİ 3 GÜN İÇİNDE GELİR İDİ 15 GÜNDE ZOR GELİR OLDU
YİNE YURT DIŞINDAN SONY MARKA MP3 CALAR GELİDİ BANA BİR YAZI SANAYİ BAKANLIĞINDAN İZİN ALINIZ
YURT DIŞINDAN PARFÜM GELİYOR TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞINDAN İZİN ALINIZ DİYE YAZI TABİKİ HEPSİDE GÜMRÜKTE KALIYOR
ÇOK UZATTIĞIMIN FARKINDAYIM AMA SİZE DİYORUM DİK DURUN KESİNLİKLE RÜŞVET VEYA KARŞILIKSIZ BİR PARA VERMEYİN MERTÇE DOĞRU OLANI YAPIN VE EĞER YURT DIŞINDAN ÜRÜN GETİRTİYOR İSENİZ GÜMRÜK KANUNU MUHAKKAK BİR GÖZ ATIN
GÜMRÜKLER GÜMRÜK RÜŞVET KURUMU GİBİ ÇALIŞIYOR BİR DENEYİNDE BAKIN BAŞINIZA NELER GELİYOR YA MEMURA EYVALLAH ABİCİM DİYECEKSİN YADA BENİM DURUMUMA DÜŞECEKSİNİZ
SAYGILARIMLA
FSM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı FSM adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:

Şu Anki Saat: 11:51
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design