Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-01-2009, 23:42   #1 (permalink)
ayapar
Üye
 
Üyelik tarihi: Feb 2008
Mesajlar: 17
Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
sınav itirazı mahkeme süreci


Arkadaşlar bugün dernekte yapılan toplantıdan sonra kafam da oluşan belirsizliklerle ilgili olarak fikirlerinizi almak istiyorum.

1-Sınav sonucunda 58 puan aldım. Genel olarak yapılan soru itirazlarındaki elleçleme , yorum kuralı , çemen , 4'lü tarife , amme alacakları, kaçakçılık (sulh ceza), bddk sorularına itirazda bulundum. Bu sorulardan 6 tanesinin iptal olması durumunda sınavda başarılı olmuş sayılacam.Acaba mahkeme sürecine gitmelimiyim?
2- Derneğe gelen kişiler genelde 2-3 soru iptali üzerinde durduğu için bende 6 sorunun iptal olma durumu zor kanısı oluştu.Acaba ben sınav iptaline mi gitmeliyim?
3-Mahkeme bireysel olduğu için mahkemeye başvuru yapan kişilerin soru iptalleri kabul görürse bana faydası olur mu? Yoksa kim davayı açarsa sadece soru iptali o kişiyimi bağlar?
4-Derneğin avukatı sanki daha önce sınav iptaline ilişkin davalarda bulunmamış bir izlenim bıraktı.Bu konuda tecrübesi olan diğer avukatla mı mahkeme sürecine girilse yada 2006 yılının ilk sınavına itiraz edenlerin avukatıyla da temasa geçilsemi? Çünkü en son örnek o avukat.
5-Geçen toplantda 3 avukatla ayrı ayrı mahkeme süreci yapalım denmişti. Bilirkişi olumsuz karar verirse karambole gitmeyelim denilmişti. Bu fikirde neden dolayı bir değişiklik oldu da tek bir avukatta bloklaşmayı düşünür hale geldik?

cevaplarınız bekliyorum.teşekkürler
ayapar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
 
Şu Anki Saat: 02:13
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design