Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-01-2009, 18:58   #3 (permalink)
bulkar
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Total amount, FOB, F ve benim ödemiş olduğum para

Bugün ankara esenboğa havaalanındaki gümrüğe girdim, evet gelen mal Total amount üzerinden yani arkadaiın dediği gibi comercial invoice üzerindeki meblağdan hesaplanacağını öğrendim.Ama burda bir saçmalık var.BEn malı çin firmasıından 725 USD +100 USD toplam da 825 USdden aldım. ama gel görki benim KDV +%15 vergim benden haksız bir şekilde çıkmakta.Çin firmasının neden faturayı boyle yaptığı konusunda hiç bir fikrim yok.Elimde banka dekontumunda olmasına rağmen durumumu bir turlu anlatamadım.BEn faturadaki 1405 doları odemedim ben 825 dolar toplam para odedim desemde kimse beni kaiileye almadı.Ama benim burdaki zararım tam 190 dolar.Resmen ticaretten de çin den de iğrendim.Belki meblağlar size küçük geliyor olabilir ama ya ben bunun 10 katı 100 katı mal alsaydım.Zararımı düşünün.
Bu anlamda benim dilim yandı sizin yanmasın, parayı göndermeden önce faturasını mutlaka scanlattıp e-maillinize isteyin arkadaşlar.yoksa sonucta ben gibi mağdur olursunuz.
bulkar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 18:55
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design