Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-01-2009, 03:01   #1 (permalink)
spiderweb2000
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart amerikadan parfüm ithalatı

merhabalar ben bir kozmetik dükkanı açmayı düşünüyorum ve amerikadan parfüm getirtmek istiyorum.ancak ürünleri miktarı 100 gibi bir sayı olduğu için ithalat ihracat belgesine ihtiyacım mı olucak?bu ürünler için ne kadar ek masraf çıkar?(örneğin 100 adet parfüm 6000$ a gelicek bana)
ayrıca ilerleyen zamanlarda aftershave,krem,ruj gibi ürünleride getirmeyi düşünüyorum.bunlar için gümrük mevzuatında bir sorun yaşar mıyım?
şimdiden teşekkür ederim.

ayrıca 100€ nun altında olmak kaydıyla aynı üründen 5 adet getirtebilir miyim yoksa ticari olduğuna karar verilip gümrükte takılır mı?mesela kendime ve arkadaşlarıma sipariş vermiş olamaz mıyım..

eğer 100 adet ürünü getirttiğimde astarı yüzünü gecicek bir manzarayla karşılaşırsam bu kargoyu 20ye (100€ nun altında paketler halinde) böldürüp arkadaşlarımın adreslerini vererek getirtmemde bir sorun olur mu?
sizce hangisi daha karlı olur tek paket alıp vergilerini ödeyerek mi içeri sokmalı yoksa 20 paket (ki 300$ fazladan kargo parası vermiş olacağım)halinde mi?
spiderweb2000 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:20
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design