Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-02-2009, 04:03   #12 (permalink)
ryschina
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: çinden saat ithalatı?

Alıntı:
reprobate´isimli üyeden Alıntı
merhabalar..aranıza yeni katıldım ,gerçekten çok bilgilendirici bir forum olmuş katkıda bulunan herkesin eline sağlık..
Soruma gelince.Arkadaşlar ben çinden ithalat yapmak istiyorum ama şimdilik küçük bir şekilde (sermaye sıkıntısından dolayı ama zamanla büyüyecek) mesela 30 saat getirtsem çinden tanesi 70 dolar ama mesela 5 saat bir paket içinde , pakete 90 dolar yazdırıp 6 paket şeklinde getirtsem ( ticari amaç olduğu anlaşılacak zaten ) ne kadar vergi öderim yaklaşık bu ürünlere sölediğim miktara göre ?

bir de işi büyüttükten sonra konteynerla gemiyle getirtmek istiyorum mesela 1500 mal işte içinde saat , çanta , tshirt , ayakakkabı her türden eşya var bunu gümrükten çekerken ne kadar vergi öderim tahminen ? mesela 1500x30 =45000 dolarlık bir malda yaklaşık olarak ?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhabalar,
aman abicim oyle birsey yapma, yani sakin markali mala girme malin 100 kat fazla degerini versende resmiyette cekemezsin..
bence saa tin kokunda SIKINTI var,yani gumrugunu felan odeyince pek bir kar kalmior..getirenlerin cogu da yani cok para kazananlarin cogu da dolayli yollardan getirior zannedersem..sen gelmeden once iyi bir gumrukcu bul orada gorus..yoksa kas yapayim derken goz cikarirsin..
saygilarim la..
ryschina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:16
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design