Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-02-2009, 03:15   #6 (permalink)
ryschina
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Oyuncak araba ithalatı

Alıntı:
IGU´isimli üyeden Alıntı
Selamlar,

Yurt dışından uzaktan kumandalı ( Radi control R/C ) benzinle ve pille çalışan araba ithalatı yapmak için girişimlere girdim ve Çin'den ve Taiwan'dan satıcılar buldum temesa geçtim ve sipariş verdim. Bu iki üreticide Avrupaya mal satan firmalar.

Gümrük mevzuatında CE belgesi aranıyor kumandalar elektikli alet olduğu için arabalar için genel olarak aranmıyor sanırım gümrükçü hallediyor işlerimi ondan çok detaylı bilmiyorum. CE belgesi bir firmadan geldi ve sonra uyguluk belgesi alınması DTM ye gidildi oradan bu CE belgesinin test sonuçları istendi. Yurt dışından gelecek ve ibraz edilecekmiş. Avrupaya bu kadar mal satan bir firma ben böyle yazınca çok şaşırdı tabiki ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyoruz dediler. Belgeyi hazırlıyolar ve en kısa zamanda gönderecekler. Böyle bi uygulama her ithalatta başımıza gelebilir mi veya bu sefer şans mı oldu? Avrupada kabul gören bir CE belgesini biz neden illa test sonuçlarına kadar istiyoruz?

Ayrıca mal aldığın diğer firmaya CE belsgesi sordum biz de CE belgesi yok dediler ve Türkiye mal gönderiyoruz dediler. Ben mi bir yerde hata yapıyorum acaba. GTİP numarasıyla ilgili gümrükçüm mü hata yapıyor anlayamadım.

Ufak tefek bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

İyi çalışmalar
Merhabalar,
urunu aldiginiz fabrika/araci veya normal bir satici olabilir..
Cinin cogu bolgelerinde ki fabrika larin vergi levhasi bile bulunmuor..yani size CE miz yok demislerse dogru olabilir..ama ufak bir para harcayipda artik tedarik edebiliorlar.
bilginize..
ryschina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:25
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design