Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-02-2009, 22:58   #5 (permalink)
alpsoley
ziyaretçi

Standart RE: NUMUNE ÜRÜNLERİ(MALLARI NASIL GÖNDERMEK GEREKİR??

merhabalar...
numune ile ilgili kendi deneyimlerimden örnek vermek isterim; 1ncisi ben ithalat yaparken ihracat firmalarının geneli numuneyi ücretsiz gönderdiki bence bu kesinlikle böyle olmalıdır.Sadece 1-2 firma ödemeyi bizi yönlendirmişti ki daha en başında benden eksi not aldılar.Bu bana çok fazla paracı olduklarını ve daha başında böyleyse ürün alırken ne olucak tarzında bir önyargı oluşturdu haklı olarak. Bir tane akıllıda benimde böyle bir unsuru hiç aklıma getirmememden de kaynaklı olarak kucukte olsa numunesini gümrükten yolladı ve bana çıkardığı maliyeti sormayın bile.Tam bir iş faciası ve tecrübesi. Bu arada numunelerin hepsi fedex ile geldi yani uluslararası gönderimde fedex ten her anlamda çok memlun kaldık ve diğer firmalardan fiyatı daha uygun.

eger ürünün kargolanıcak nitelikteyse fedex ile ücretsiz olarak göndermeni şahsen tavsiye ederim.
ama yok çok ağır yada ebatlı bir ürün ise çok iyi bir ayarlama ve fiyat belirlemen lazımki karşıya supriz masraf çıkmasın...

ayrıca şirketlere ulaşmak konusunda imkanlarla alakalı en uygun,genel,ucuz yol INTERNET. İşe yarama olayını ise ben amerikadan ithalatını yaptığım şirkete sadece netten ulaştım. Yolunda,düzgün ve ilgili bir şekilde yaptığında karşılığını alıcağına eminim arkadaşım.

işlerinde başarılar...
  Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 22:44
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design