Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-02-2009, 23:32   #3 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
128 Mesajda 162 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: UPS ile Almanya'dan gelen Kamera Gümrükte takıldı. Lütfen acil yardım.

Merhaba,

Havayolu ile gelen ithal eşyalarının, depolama yerlerinde bekleme süresi 20 gündür. 20 günlük süre dolmadan ilgili gümrük idaresine yazılı başvurarak 1 aylık ek süre daha alabilirsiniz.

- Gelen ürün anladığım kadarı ile şahsi kullanımınıza mahsus, ticari amaçlı olmayan ve kendi adınıza gelen bir üründür. Muhtemelen bu ürünün bedelinide kredi kartı ile ödediniz.

- Şöyle yapabilirsiniz.

* UPS size ordino ile birlikte mutlaka yurt dışı firmanın kesmiş olduğu eşyanın sizin adınıza düzenlenmiş satış faturasınıda verecektir.
* Siz bu eşyanın bedelini yurt dışına ödediğinize dair ( kredi kartı ilede olsa) bankanıza giderek, bu ödemeye ilişkin bir yazı isteyiniz.
* Daha sonra Ordino, fatura. banka yazısı ile birlikte, kimliğinizle gümrük müdürlüğüne giderek, işlem yapmanız gerekir.
Ancak oluşturulacak gümrük beyannamesi, gümrükteki veri salonundan girileceğinden, veri salonundan beyanname yazabilmek için gümrük idaresinden öncelikle, geçici bir şifre almanız gerekir.
Daha sonra aldığınız geçici şifre ile sistemden, eşyanın gümrük beyannamesi ile gümrüğe beyan edilir.
Oluşturulan beyanneme gümrük onay ve muayenesinden sonra kapatılarak, varsa vergileri tahsil edilir.
Daha sonra UGL ambarından Ardiye ücretini yatırarak çıkışını yapabilirsiniz.

Ben işlemi kabaca anlatmaya çalıştım. Kendiniz yürütebilirsiniz ancak bir müşavirden yardım alırsanız daha çabuk bir şekilde sonuçlandırırsınız.

Anlaşılmayan bir konu var ise lütfen sormaktan çekinmeyiniz.

Kolaylıklar dilerim.
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 07:33
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design