Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-02-2009, 16:12   #8 (permalink)
realist
Üye

Teşekkür: 0
2 Mesajda 2 kere teşekkür edildi
Standart RE: Mesleğe Dair....

sayın çgdms ,

kamuoyu yaratmak anlamında söylediğiniz doğrudur fakat sınav sürecini yakından yaşamış biri olarak ve bu meslekte 10 yıl gibi zamandır çalışan biri olarak şunu söylemek isterim ki,içinde bulunduğumuz camianın hem kendi mesleğimiz içinden hemde müsteşarlık bürokratlarından ağaları ve beyleri var ve inanın bana ne yapmak isterseniz isteyiniz eninde sonunda mutlaka bir yerde karşı karşıya geliyorsunuz . Tavırları genelde şu oluyor; uzunca bir nutuk ! Sadece uzunca bir nutuk ! Eğer biz mesleğimizle ilgili bir gelişim süreci başlasın ve mücadele eden insanlar olarak bir alan yaratalım istiyorsak,bu işin başlangıcı maddi temellere dayanmalıdır görüşümce.Maddi temelden kastım şudur,biz eninde sonuda hukuka bağlı olarak çalışan belli hukuk örgülerine bağlı meslek icra eden kişileriz ve eğer bir makamla , bir muhatabla bir savaşım içerisine gireceksek, santranç tahtasını önümüze koymalıyız önce, mesela onlar salak bir sınav yapalı ve bizde burdan tutturmalıyız yada onlar sınav yapmamalı ordan tutturmalıyız ! Söylediğiniz imza toplama işini kısmen yaptık aslında biz ve direk bakan beyin asistanına ulaştırdık ve sonra bizi aradılarda ama sonuç, nutuk ! Benim görüşüm daha sağlam itilaflardan yola çıkmamızdır, çünkü bana inanın bu sürecin sonu daha sonra şuna dönüyor, imza topluyorsunuz çalışıyorsunuz hatta bunun için kendinizi parçalıyorsunuz ,evet süper demokratik bir tepki , imzaları ulaştırıyorsunuz kime ulaşacaksa, imzalarını aldığınız insanlar arıyor sizi, bir zaman sonra 'imza toplamıştın ya sen noldu, sonuç ne,ee ne değişti' gibi bir yığın soru soruyorlar ve daha sonra gelişebilecek gerçek bir durumla ilgili insanların enerjisi 'aman daha öncede imza topaldık, bişey çıkmadı , bundanda bişey çıkmaz' çeklinde geri çekilmiş oluyor ve olası bir birlikte duruşu baştan kaybetmiş oluyorsunuz.

Eğer müsteşarlıktan bişeyler almak istiyorsanız bunun tek yolu mahkemedir.Fakat şöyle bir durumdan bahsediyorsanız , genel olarak mesleğin kötüye gidişi ve yenilen haklarımız konusunda bişeyler yapalım , basın yayın ne olursa kamuoyu yaratalım bu konuda canı gönülden katılırım size ve dediğim gibi elimden gelen katkıyı yaparım.

saygılar[hr]
yazım hakkında, vakit ayırıp okuyan ve iyi dilekler sunan arkadaşlara çok teşekkür ederim
realist isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 10:48
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design