Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-02-2009, 17:37   #2 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
128 Mesajda 162 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Şahısım ve İthalat yapmak istiyorum

Alıntı:
xenofx´isimli üyeden Alıntı
Merhaba,

Çinden mp3 mp4 çalar ihtalatı yapmak istiyorum. ürünlerin tane fiyatı 20$-30$ arasında.

Her seferde 100 adet getirmek istiyorum. buda 2000 veya 3000 dolar demek.

Ayrıca kargolarıda yaklaşık 250-300 dolar tutuyor. Tabi bu tutarları daha düşük göstermek mümkün mü ?

Abimin limited şirketi var. Bu şirket üzerinden adım adım neler yaparak bu cihazları ne maliyetle getirebiliriz. Mümkünse yapılacak işlemleri adım adım ve maliyeteleri kalem kalem yazarsanız sevinirim.

Merhaba, Değerli Arkadaşım.

Öncelikle, bu işleminiz henüz başlamış bir işlem değil. Henüz düşünce safhasında olan bir durum.
Bu konunun şu safhadan başlayarak ( eğer hiç bir tecrübeniz yok ise) bir Gümrük Müşavirinin danışmanlığında, ve işlemin her safhasında danışarak yürütmenizi öneririm. ( Bu şekilde ileriki safhalarda karşılacağınız olumsuzlukları baştar bertaraf edersiniz)

- Bu tarz işlemler, Kambiyo işlemlerinden tutun, Dış Ticaret Standardizasyon Mevzuatı ve Gümrük Mevzuatını içine alan geniş bir yelpazede ele alınacak bir işlemdir.

-Özellikle ÇİN den getirilecek ve Elektronik ürün olarak CE denetimine tabi eşyalarda işlemin her safhasının titizlikle yürütülmesi gerekiyor.

Kolaylıklar dilerim.

Saygılarımla,
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:07
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design