Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-02-2009, 22:02   #5 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
127 Mesajda 161 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: internetten siparis gumruge takildi

Alıntı:
turkishgecko´isimli üyeden Alıntı
Sayin Zafer Bey;

Benim bu kargo icin eve Haber Kagidi geldi. Kargom USPS Express Mail International EC94*******US no ile gelmis. Haber kagidinda yazdigina gore Istanbul Kargo Isletme Merkezi Mudurlugu CEVIZLIBAG'a dilekce ve kimlik fotokopisiyle basvurmam gerekiyormus. Diger mesajlarda okudugum kadariyla gonderiyi gumrukten cekebilmek icin gerekli olan Ordino, Satis Faturasi, Bankadan Kredi Kartiyla Odendigine Dair Belge, Gecici Sifre, Ardiya Ucreti vb belge ve odemeler benim icin de gecerli mi? Hangi islemleri yapmam lazim? Bu yapacagim islemler mali gonderen Kargo Firmasi'na gore degisiyor mu? PTT Kargo'yu kullanmak daha mi az islem gerektiriyor? Gonderi teslimi nereden yapilacak?

Iyi calismalar.

Size POSTA HEBER KAĞIDI GELMİŞ anladığım kadarıyla. Bunun için işlem yapılacak yer; Cevizlibağda AVRUPA YAKASI POSTA MÜDÜRLÜĞÜ vardır. Buranın içerisinde gümrük müdürlüğü vardır. İşleminizi burada yapacaksınız.

Bu işlemi yapabilmeniz için yanınızda;
-Haber alma kağıdı,
-Nüfus Cüzdanı sureti ( T.C Kimlik Numaralı)
-Kredi kartı ile ödeme yaptırysanız, Bankanıza giderek, ilgili gümrük müdürlüğüne verilmek üzere, bu bedelin yurt dışına kredi kartı ile ödendiğini gösteren bir yazı,
- Posta gümrüğünde sanırım memurlar sizi yönlendirirler.
- Yanınızda bir miktar nakit bulundurunuz ( verdi, ardiye vs masrafları için)

Eğer dahada olmadıysa, oradaki duruma göre arayınız beni lütfen.

0 ( 532 ) 446 62 44

Saygılarımla,[hr]
Özür dileyerek, b
Bir yanlışa meil vermemek açısından, size gelen kağıt;

- Paket Posta Haber Alma Kağıdımı ? yoksa,
- UPS ( United Parcel Service ) ihbarnamesimi?
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:57
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design