Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-02-2009, 10:58   #7 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
126 Mesajda 160 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: internetten siparis gumruge takildi

Alıntı:
turkishgecko´isimli üyeden Alıntı
Sayin Zafer Bey,

Ben internet sitesinden alisverisi yaparken, urunun USPS (United States Postal Service) ve ek olarak Express Mail ile gonderilmesini tercih etmistim. Bana "T.C POSTA Gumruklu Maddeler Haber Kagidi" geldi.
Sanirim USPS gibi ulusal bir posta servisini tercih etmem, beni ozel kargo sirketlerine odemem gereken Ordino ucreti ve diger masraflardan muaf kildi.
Kagitta "ISTANBUL KARGO ISLEME MERKEZI MUDURLUGU" Cevizlibag adresine 1 hafta icinde basvurmam gerektigi yazili. Umarim islemleri hallettikten sonra gonderimi de ayni adresten teslim alabilirim.
Size saygilarimi sunar; yakin ilginizden dolayi cok tesekkur ederim.
Ayrica FORUM'a son bir sorum olacak. Vergiden muaf tutulan 100 EURO limiti tespit edilirken; Kargo, Sigorta veya baska ucretler dahil ediliyor mu?

Merhaba,

Gönderinizi, işlem yaptığınız yerden alırsınız.

internet sitelerinden satın alınıp posta yoluyla gönderilen ve ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen eşya ile ilgili olarak, gerçek kıymeti gönderim başına 100 ila 1500-avro arasında olan eşya için % 10 tek ve maktu vergi uygulanması, kıymeti 1500-avro’nun üzerinde olan eşya için ise İthalat Rejim Kararı’na tabi tutulması gerekmektedir.

Bu durumda vergi hesaplanırken, Kargo ve Sigorta giderinin de eşya kıymeti üzerine dahil edilmesi gerekir.

Saygılarımla,
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:49
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design