Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-02-2009, 01:11   #21 (permalink)
realist
Üye

Teşekkür: 0
2 Mesajda 2 kere teşekkür edildi
Standart RE: Mesleğe Dair....

sayın dark,

sosyoloji ve klinik sosyoloji ile ilgili tartışmaya girmeyeceğim çünkü yeni notunuzu okduktan sonra önceki notunuzu tamamı ile yanlış anlamış olduğumu görüyorum.Sizde bilirsiniz ki, insan nerden bakarsa orayı görür.Ben sizi , bu konuya müsteşarlık cephesinden bakıyor diye düşünmüştüm.Notunuzda ki ayrıntıları buraya yormuştum.Kusura bakmayın.

ben bu konuda kesin kurtuluşun oda olmamızda olduğuna inanıyorum , istediğiniz kadar direnin bu şekilde müsteşarlık egemonyasında güdümlü politikalarla mesleğin eli yüzü temizlenmeyecektir.Topluca bir silkiniş gerekmetedir,müşavirin sorunu ayrı , müşavir yardımcısının sorunu ayrı değildir.Ben en son sınav sürecinde bunu çok açık olarak gördüm,meslekte resmen yine kendi içimizde ki insanların oluşturduğu iki sınıf var, biri müşavirler ,diğeri müşavir yardımcıları.Bu ayrılık bilinci böyle ayrımları arada tuttuğu sürece,bu sorunlar sizinde dediğiniz gibi klinik olarak devam edecektir.Bizim bu gün ki tek sorunumuz kriz değildir yada değişen uygulamalara uyum sağlamakta yaşadığımız aşılması güç problemler değildir,bu mesleğin özlük sorunlar vardır.Onların üzerine konuşulmalı ve hatta kamuoyu yaratılmalıdır,sorunlar ancak birlikte sergilenecek sıkı bir duruşla çözülebilir.

saygılar..
realist isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:11
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design