Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-02-2009, 00:25   #3 (permalink)
aspendos01
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Hollanda,dan Remork ithalati

Zafer bey, oncelikle cevap yazdiginiz icin cok tesekur ederim.

Ben yillardir Hollandada kaliyorum ve 16 senedir ithaalat ve ihracaat isleri ile ugrasiyorum, yalniz 10 sene once Turkiyeye hollandadan 1 konteyner yapay cicek gonderdim ve o zaman bayagi bi gumrukte sorunlar yasadik, ve o zamandan bu yana artik Turkiyeye baska bir urun gondermedik.

Yalniz gectigimiz senelerde babam araba ve remorkla Turkiyeye gitmisti, ordaki insaat islerimizde remork cok isimize yaradi, ve etraftan remorka bayagi bir talep olmustu, yalniz Turkiyeye girerken remork triptikte pasaportada islendiginden tekrar bos olarak getirmek zorunda kaldik. Ve halen memleketten bizden remork getirmemizi ve bizden satin almak isteyenler var, bizde hesabimizi yaptik, (zaten Kayseride 540m2 kapali depomuz mevcuttur) ve insaallah onumuzdeki gunlerde 1 tir dolusu remork gondermeyi dusunuyoruz, yalniz bunun gumruk girdisi ne kadar olur? yeni yada kullanilmis olsa gumruk ucretine yansirmi?

Diyelimki burdaki alis fiyatimiz 600 euro, nakliye bize ait olacagindan toplam ne kadar (nakliye harici) masraf olur, gumrukte sorunlar yasanirmi?

Saygilarla

Umit
aspendos01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:49
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design