Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-02-2009, 02:07   #4 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
127 Mesajda 161 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Ustalara sorum var

Alıntı:
savasakar2´isimli üyeden Alıntı
Şu ana kadar internetten satış yapıyordum vergiye falan kaydım yok.Ama artık bi yer açmaya karar verdim.Gerekenler nelerdir ne yapmam gerekiyor bunu bilmiyorum.Ticari amaçla giriyorum.Öyle yüksek matralarda değil 5-10 bin dolarlık bir iş.

Merhaba Arkadaşım,

Değerli arkadaşım ticari amaçlı ithalat yapmayı düşünüyorsanız, ticari vergi mükellefi olmanız gerekir. Bu konuda size önerim en kolayı olduğu için kendi adınıza bir şahıs firması kurmanızdır.
Burda yapmanız gereken, sizin faaaliyet alanınızla ilgili olarak bir esnaf odası var ise öncelikle oraya üye olacaksınız. Böyle bir oda yoksa Ticaret odasına üye olunuz. Üyelik belgenizle birlikte, vergi kimlik numaranız, ikametgah ve nüfus cüzdan ssureti, işyeri kira ise kira kontratı sizinse tapu belgesi( şahıs firmalarında kendinize ait evinizide işyeri olarak göstereebilirsiniz) bu belgelerle birlikte bulunduğunuz yerin bağlı olduğu vergi dairesinin sicil bölümüne müracat ederek işyeri açma müracatında bulunacaksınız. Daha sonra, vergi denetmeni gelip yerinizde yoklama yaparak açılışı yapar faaliyetiniz başlar.

Saygılarımla,
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı ZAFER BULAM adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
Duyqu (22-02-2011)

Şu Anki Saat: 11:10
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design