Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-02-2009, 23:38   #1 (permalink)
satturk
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
nasil yapmali???

merhaba degerli arkadaslar,

Ben Hollandada yasayan bir gurbetciyim.
Oncelikle Hollandada dogup buyudugum icin grammerimdeki hatalardan dolayi sizlerden ozur diliyorum.
Turkce egitimi almadigimizdan dolayi anca bukadarini beceriyorum.
Burda bazi turkcede kullanilan harflerin kullanilmadigi icin yazim sizlere tuhaf gelebilir ama maaledef elimde degil.

simdi ben kendim, dedigim gibi Hollandada yasiyorum. Fakat Cin den ticari amacla turkiyemize bir elektronik urun getirmek istiyorum.
Urun un CE sertifikasi mevcuttur. Bu urunu Sivas ta yasayan bir dostum vasitasiyla piyasaya surmek istiyorum.
T.C. vergi kanunlarindan hic ama hic bir bilgim yoktur. Bir kac sorum olacak cevapliyan olursa cok memnun olurum.

1)Mallar Turkiye gonderilmeden, gumruge bildirmem gerekiyormu?

2)Toplam vergi harci yuzde kactir? ve bu harc benim urun alis fiyatimdanmi isleyecektir, yoksa satis fiyatindanmi?

3)Gumruk islemleri T.C. ye giris anindami yapiliyor yoksa teslim adresi
Sivastami?

4)Gumrukte alinan vergiden haric, baska masraflarim olacakmidir?
mesela CE sertifikasinin gercek olup olmadigi arastiriliyormu? veya herhangi bir baska masraf.

5)Benim Turkiyede bir ticari odada kayit im olmadigi icin, kendi adima siparis verebilirmiyim?
Yoksa sivastaki dostumun adina mi vermem gerekir? Dostumun kayitli.

6)vergi tutarinin asaga yukari kac lira tutacagini tahmin edebiliyormusuz?
bana gelis fiyati urun basi $7,00 ve bu urunden baslangic olarak 1000 tane getirtmek istiyorum.

Bu arada onemli birsey unuttuysam bildirseniz cok memnun olurum.

Bana yardimci olmak icin ayirdigniz zamana ve emeginize tesekkur ediyorum.

saygilarimla,

Erkan
satturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:01
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design