Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-02-2009, 10:32   #1 (permalink)
diss-ez
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Gümrük masrafları ile ilgili soru (ACİL)

Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle siteyi yöneticilerine böle bir site kurdukları için kendilerineteşşekür ederim.

Soruma gelince benim malım çinden ambarlı gümrüğüne geldi.
Parsel yükleme yapılmıştı.Taşımacı firmayı aradım bana faxs çekerek şu masrafları söledi

Terminal : 631 USD
Tahliye : 574 USD
Par. sar. ücrt : 52 USD+ KDV
Dsk : 60 USD + KDV
Ö.bey : 60 USD+ KDV
Ardiye : 184 USD
Isps :33 USD

toplam 1672 USD yapıyor.Daha sonra gümrükçümle görüştüm toplam ne kadar gider die masraf oda bana hemen fiyat listesi gönderdi.

KDV+Gümrük vergisi = 2.340 USD
ordino = 1.672 USD ( bu yukardaki masrafları diyor)
Ardiye = 150 USD
komisyon = 300 USD
gümrük masrafları = 318 USD

Şimdi arkadaşlar benim gelen mal peşin ödeme yaptım 7.750 USD fatura gümrükçü bana bu kadar fiyat verdi bi taşımacı firmanın eklediği 184 usd ardiye var bide gümrükçü yazmış 150 USD ardiye bide gümrük masrafları 318 usd demiş bu masraflar gidiyormu?

KDV %18
Gümrük vergisi %6.5 olarak geçiyor.

Yani anlamak istediğim gümrüktnb malı çekerken kaç yere ortalama ne kadar para ödeniyor.Pazartesi malı çekmeye gidecem hemen cvp verip beni bilgilendirirseniz sevinecem daha yeni yapıyorum bu işleri ondan tam bir bilgim yok.Bana tam masraflar nerelere ne kadar yapılıyor ortalama bir fiyat verirseniz ödeme yaparken fazla para kaptırmamış olacağıma inanıyorum.

İyi çalışmalar
diss-ez isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:25
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design