Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-02-2009, 17:15   #2 (permalink)
belçikali
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Amerika yada Çin den Elektronik Malzeme İthalatı Masrafları

Alıntı:
terenova´isimli üyeden Alıntı
Değerli arkadaşlar foruma bugün katıldım ve incelediğim kadarıyla tam da ihtiyacımız olan bilgilerle donatılmış bunun için kurucu üyelere ve bilgi paylaşımını yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Ben Elektronik cihazlar tasarlamaktayım ve ihtiyacım olan elektronik malzemelerin bir kısmını Türkiyede bulamadığım için ithal etmek istemekteyim. Ancak gümrük masraflarının ne olacağını bilemediğim için çekinmekteyim. Malzeme ithalatını ya Amerikadan yada Çinden yapacağımı düşünürsek malzeme değeri 3000$ ve nakliyesi 150$ olan elektronik malzemeleri Türkiyeye getirtmek istersem Gümrük masrafları ve işlem sıralarının ne olacağını öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Evet arkadaslar, bende foruma yeni katildim ve arkadasimizin sorusuna cevap verirseniz benim sorumada cevap vermis olacaksiniz soyle ki:

Ben Cifte vatandasim (Belçika) ve Turkiye ye ucakla gittigimde yanimda elektronik parca gotursem (3000 dollarlik olsun madem, uydu cihazlari icin anakartlari mesela ), bende gumruk masraflari ve yapilacak islemleri ogrenmek isterim.
Lutfen okudugum gibi deger mi degmez mi iyi dusun gibi cevap almayalim.

Herhalde arkadasin sordugundan farkli birsey soradim ve ayip etmis olmadim.

Eger oyle bir durum varsa yeni konu acayim.

Saygilar
belçikali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:18
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design