Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-01-2008, 23:34   #9 (permalink)
veysibey
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: yaygın basitleştirilmiş usul hakkında.lütfen okuyun.

Alıntı:
kadirk´isimli üyeden Alıntı
Merhaba,
05.09.2007/25597 sayılı GGM'nin tasarruflu yazısıyla hangi mal gruplarına ait Kontrol Belgelerinin tescil aşamasında gümrüğe ibrazı zorunludur/ değildir belirlenmiştir.

Eğer ürününüz gümrüğe Kontrol Belgesi ibrazı zorunlu olayan mallar arasında ise 16 sayılı tebliğ kapsamında eşyayı yedd-i emin olarak teslim alabilirsiniz.

Saygılar
A.Kadir KÖSTEK
Gümrük Müşavir Yard.
arkadaşım ilgine teşekkürler. zaten ürün kontrol belgesine tabi değilse sıkıntı yok. benim ithal edeceğim ürün uygunluk yazısına tabi.sıkıntı burda beyannameyi tescil ediyorum zaten.ama eşyayı bu belge olmadan yedi emin olarak alamıyorum.neden mi? çünkü beyannameyi bu belge olmadan onaylatamıyorum.ben istiyorumki beyannamemi tescil edeyim bu uygunluk belgesini alana kadar mal gemide kalmasın yedi emin olarak teslim alayım gemiden malı boşaltayım.bilmem anlatabildimmi?bu konuda bir uygulama (tasarruflu yazı genelge v.s.) bir bilgi varsa onu talep ettim.onay memuru uygunluk yazısı olmadan beyannameyi onaylayamıyor.dolayısıyla onay olmamış beyannameyi 16 sayı nolu tebliğe göre yedi emin olarak alamıyorum.bütün sıkıntı beyannamenin bu belge olmadan onay olmaması.
veysibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 04:26
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design