Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-02-2009, 10:06   #6 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
126 Mesajda 160 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Doğal taş ithalatı

Alıntı:
turkbroker´isimli üyeden Alıntı
Ayrıntılı cevabınız için çok teşekkü ederim. Bahsetmiş olduğunuz konuya vakıfım ama bir arkadaşıma bahsedilmiş Bulgaristan da menşei değişikliğinin yapılabileceği. O da şöyle. Bulgaristan da da granit var olduğu için bulgar firma bu malı bulgar graniti gibi ihraç edebilir, çin menşei hiç kullanılmayabilir demişler. Ben de olmadığını söyledim ama bu kişiler tarfından illa ki olabileceği söyleniyor.
Deatylandırırsak; bulgar firmanın buradaki firma ile bir ortaklığı yok. Orada bağımsız bir şirket. Bu şirket kendi adına çin den bulgaristan a malı ithal edecek, ambalajını değiştirip bulgar menşei ile türkiye ye ihraç edecekmiş.
Çok tereddütlüyüm tabi ama olması da mümkün diye düşünüyorum. Sonuç olarak malın yüzüne baltığında çin malı olduğunu anlamazlar herhalde. Tabi sonuç olarak bu işin kokusu bir yerden çıkar diye de düşünüyorum.

Fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

Merhaba,

Değerli Arkadaşım, bizim öncelikli görevimiz gerek forum yöneticisi gerekse de Gümrük Müşaviri olarak hak verirsinizki Kanunların öngördüğü şartlar doğrultusunda mükelleflerinde lehine olacak hükümleri söylemek ve uygulamaktır.

Açıkça söylemek gerekirse, bahsettiğiniz anlamda bir işlem, menşe saptırması olur. Dampinge tabi bir ürünü değilmiş gibi göstermek ve menşe saptırması yapmak başlı başına suçtur.
Dikkatinize sunarım.

Saygılarımla,
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı ZAFER BULAM adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
cartman (17-08-2009)

Şu Anki Saat: 05:38
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design