Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-02-2009, 01:33   #10 (permalink)
atlasgrup
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Gümrük masrafları ile ilgili soru (ACİL)

Alıntı:
diss-ez´isimli üyeden Alıntı
tahliye: usd 50 w/m
terminal: usd 55 w/m
psü: usd 52 + kdv (usd 12 itf dahil)
dök: usd 60 +kdv
Ö.Bey: usd 100 + kdv
Ardiye: usd 184 (tonx4x4gün)
Isps: usd 33
burdaki itf hariç dediği nedir?? ardiye hesaplamasını yazmış ama ben anlamadım 7 gündür mal ambarda ne kadar gider ardiye
Kendi Acentamdan ve Müşavirlik şirketimden bildiğim kadarını sizlere aktarmak isterim.
Terminal : 631 USD ( Liman İşleticisinin Gemi Sahibinden Aldığı Yanaşma,Pilotaj ve Bilimum Maliyetler)
Tahliye : 574 USD ( Liman İşleticisinin Eşyayı Ambar veya Konteyner sahasına almak için yaptığı vinç, taşıma ve istifleme masrafları)
Par. sar. ücrt : 52 USD+ KDV
Dsk : 60 USD + KDV ( Bu Ücret Özellikle Somali Korsanları için Gemi Sahiplerinin Yeni HIRSIZLIK yöntemi!! sözde güvenlik katılım payı)
Ö.bey : 60 USD+ KDV (Ordino diye belirttiğimiz Belge Ücreti)
Ardiye : 184 USD (Normalde bu masraf kalemi CFS eşyasında olmaz sadece mal çekiminde ödenir)
Isps :33 USD (Gemi tahliye, pilotaj ve diğer güvenlik giderleri)

Ardiye = 150 USD (Bu rakam ithalat mal çekiminde normal olarak ödemeniz gereken rakamdır)
komisyon = 300 USD (Müşaviriniz tarafından talep edilen işlem ücreti)
gümrük masrafları = 318 USD (İşte bunu çözemedim.Ancak mutlaka bir masraf kalemine aittir.)

Size nacizane tavsiyem;
Gelecek olan dekontu dikkatlice incelemeniz.Ayrıca bundan sonraki yüklemelerinizde direkt line çalışan acentalara yönelmenizdir.Çünkü forwarder diye belirttiğimiz firmalar genelde 2 veya 3.ncü aracılar olup, mutlaka kar marjı güderek fiyatları ve bazı gereksiz masraf kalemlerini arttırmaktadırlar.Ayrıca Eşyanızın kıymetine göre (benim şahsi düşüncem) ödemekte olduğunuz Gümrük Müşavirlik hizmet bedeli maalesefki aşırı derecede fazladır.
atlasgrup isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:02
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design