Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-03-2009, 00:54   #5 (permalink)
atlasgrup
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: soruma hala cevap alamadim

Alıntı:
niyazi´isimli üyeden Alıntı
Ben cifte vatandasim....yani KAnada vatandasligim var......6 yildir Kanada'da insaat sirketim var.....ayni sirketin devamini Turkiyede devam ettirmek istiyorum....Turkiyede aldigimiz arsalarda insaat yapimina basliyoruz.....bu nedenle, burdaki is yerlerinde kullandigimiz malzeme ve araclari Turkiyeye getirmek istiyoruz....benim ogrenmek istedigim, burdaki kullandigimiz truck ve jeep turu araclari sirket yoluyla goturdugumuzde nekadar sureyle Turkiyede kalabilir....ve goturdugumuz araclarda nekadar bir masrafimiz olur........
verdiginiz bilgiler icin simdiden tesekkur ederim.......
Öncellikle çiftevatandaş olmanız burada yasal veya gümrük mevzuatı konusunda bir imtiyaz sağlamaz.Neticede birincil vatandaşlığınız Türkiye Cumhuriyeti olmasından dolayı tebaası olduğunuz ülkenin yasaları geçerlidir.
Ancak sizin konumunuzla ilgili daha önceden bir projenin (Baraj ve Doğalgaz Çevrim Santrali) Gümrük Müşavirliğini yapmış olmamdan dolayı, şantiyeleriniz için gerekli malzeme ve gereçlerin hangi şart ve kanunlar çerçevesinde ithalini yapacağınız hakkında bilgim mevcut.
Öncellikle projenizin mahiyeti, tahmini başlangıç ve bitiş tarihleri, kapsamı, ithal etmek istediğiniz araç parkınızın içeri önemlidir.Bütün bu bilgilerin net ve kesin olması en önemli durumdur.
atlasgrup isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 08:44
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design