Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-03-2009, 00:07   #2 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
128 Mesajda 162 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Çinden Ps3 Oyunu Getirtmek

Alıntı:
Xander´isimli üyeden Alıntı
Merhabalar.

Öncelikle foruma yeni üye oldum. Bu sitede emeği geçen herkeze teşekkür etmeyi kendime borş bilirim.

Arkadaşlar,

ben çindeki bir firmadan oyun getirtmeyi düşünüyorum fakat aklıma takılan bir kaç soru var.

Öncelikle mesela ilk etapta 20 adet oyun getirteceğim. Bu oyunların toplam fiyatı 100 euro ya da 100 doları geçmeyecek. Fakat sorun şu ki getirteceğim paketin içinde aynı oyundan 3 ya da 4 tane olabilir.
Bu bana sorun teşkil eder mi ? Malzemenin gümrükte takılma olasılığı nedir sizce ? veya takılırsa ödemem gereken tutar ne kadar ?

Yardımlarınızı bekliyorum,iyi günler dilerim.
Merhaba,

Burda dikkat edilmesi gereken husus öncelikle;

1) Bu ürünleri kendi şahsınız adına ve kendi kullanımınız içinmi getiriyorsunuz?

2) Ticari faaliyette olan bir firma( ltd. şahıs firması vs) adına ticari amaçlımı getiriyorsunuz?

Sorunuzun cevabına gelince;

* Eğer şahsi kullanımınıza mahsus getirecekseniz, Bu miktarda olmaz kesinlikle. ( 1 adet olabilir yada farklı oyunlardan 1 er tane olabilir ama bu durumda tabi 20 oyundan 1 er tane olmaz.)

* Ticari amaçlı getirecek iseniz, vergi vs gibi mevzuatına bakıp sağlıklı bilgi için , ürünün tam adını, özellikliklerini ve varsa resmini görebilmemiz gerekir.

Saygılarımla,
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 04:43
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design