Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-03-2009, 17:31   #6 (permalink)
atlasgrup
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: ACİL KIBRISA İHRACAT hakkında

Alıntı:
erenyavuz33´isimli üyeden Alıntı
burda doğrular paylaşılıyor,sizin yaptığınız etik değil.Numunenin anlamınıda bilmediğiniz anlaşılıyor.Bu arada numune ne demek araştırmanızı öneririm.
Değerli meslektaşım.Kusura bakma ama ben 16 senedir bu mesleği yapıyorum neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilecek yaştayım.Bende vatandaşın sorununa en mantıklı ve makul çözüm yolunu ilettim.Benim birçok müşterim Kıbrısa eşya yollar.İhracat yapar.Ama ben kalkıpta -500usd.lik bir eşya için yolla mersine ver oradan tır'a yapsınlar gümrüklemeyi ödersin 200/300 usd - demedim hiçbir zaman. Ayrıca numune ve kavramını bilirim merak etme meslektaşım.Benim anlatmak istediğimi sen anlamadın bence.
Bizim işimiz etik ile cüzdan arasında bir yerdedir.Seninde bilmen lazım.Benim sana anlatmak istediğim olay:
1 : Adamın eşyası 500usd.Sen bu adama 200usd masrafmı çıkartacaksın!
2 : Sen bir Gümrük Müşaviri olarak müşterine 500usd.lik eşyası için 200usd komisyon yazarmısın?

Eğer bu 2 sorumda senin için bir anlam ifade etmiyorsa diyecek lafım yok.

Ancak eşyanın nitelik ve değeri başka olsaydı tabikii bende gümrüklü gönder derdim!
atlasgrup isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:10
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design