Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-03-2009, 12:56   #14 (permalink)
atlasgrup
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: çin den porselen tabak

Alıntı:
ahmetpasa´isimli üyeden Alıntı
çok tesekkur ederim hakikaten emek vermişsiniz ve çok aydınlatıcı bir çalışma oldu benim için benim yaptığım hesap ta hemen hemen aynı. düzüne maliyeti malın alış fiyatıyla birlikte 6.15 usd yi buluyor asıl benim anlayamadığım bu tabağı 4.5 usd ye satan nasıl satıyor.bu kısmı aydınlatmam lazım.ilginiz için çok tesekkur ederim.
Verdiğim bilgiler size yardımcı olduysa inanın sevindim.Daha ucuza almıyor esasında.Aradaki fark 2 nedenden kaynaklanır.
1 : İthal ettiği eşyanın gramajı, yani birim ağırlığından kaçıyor.Örneğin, bir tabak yaptırıyor 50gram geliyor.Ama başka bir tabak 75gram geliyor.Olay 1 konteynere kaç set girdiği ile alakalı.Ayrıca benim müşterilerimden edindiğim tecrübeye dayanarak söyliyebilirimki sizin siparişiniz 1x20 cont. için çok ağır.Normalde en fazla 18ton gelmesi gereken eşya sizde 22 tona yakın gelmiş.
2 : 1x20 cont. ile porselen getirmek her zaman aşırı yüksek maliyet çıkartır.Ancak 1x40 cont. ile getireceğiniz eşyada maliyetinize en fazla 15% gibi bir rakam biner (1x20 cont. için masraflara).Ancak yinede tekrar etmek isterim sizin eşyanız ağır geliyor.Emin olun ben 89prç. yemek takımı çekiyorum.1x40 cont. içinde en fazla 25ton geliyor.

Bu arada "Dark" (isminizi bilemediğim için ünvanınızla hitap ediyorum) isimli meslektaşımın belirttiği konu yanlış anlaşılabilinir.Şöyleki; eşyayı isterseniz 0,75cent$ alın farketmez.Neticede brüt kgx3000usd$ üzerinden gümrük vergisi + kdv ödeyeceğiniz için fazla bir maliyet azalması yaratmaz.
Kabaca bir hesapla:
mal bedeli: 0,75cent$
Toplam maliyetten birim eşyaya düşen kısım:4,275USD$
Bir birim eşyanın kâr katılmadan satışa hazır meblağı: 5,025USD$
Görüldüğü üzere yine 4,50USD$ altına inemezsiniz.Ancak birim kg'yi düşürürseniz 4,50USD$ altına düşer.

Örnek hesap:
Sizin eşyanız 21,6 ton değilde 14ton gelmiş olsaydı maliyeti ne olurdu?
Bir birim başına :2,8475USD$ maliyet binecekti.
1,90USD$ üzerinden eşyayı aldığınız içinde
1,90USD$+2,8475USD$ = 4,7475USD$ (kâr katılmadan satışa hazır) rakamı çıkardı!!!
atlasgrup isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:54
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design