Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-03-2009, 18:52   #3 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
128 Mesajda 162 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: ABD den internet yoluyla alınan parçalarım gelmedi ne yapmalıyım?

Alıntı:
nerhak81´isimli üyeden Alıntı
20.02.2009 tarihinde www.ushobbysupply.com adresinden model helikopterime yedek parça ve 2 adet somun sökücü lokma tornavida almıştım, bana 21.02.2009 tarihli gelen mailde parçalarımın LJ306272861US gönderi takip numarası ile ABD’den gönderildiği söylendi ve bugün 19.03.2009 ve hala daha parçalar elime ulaşmadı ,yaklaşık 2-3 gün önce bu internet sitesine mail attım durumla ilgili ve bana geri gelen cevapta parçalarımın ABD den cıktığını ve turkiyede oldugu soylendi ama bugün bu gonderi numarasıyla PTT ye gittim ve herhangi bir kayıt gorunmedi, sizden istediğim gümrükte bir problemmi var? Bana bunu bildirebilirmisiniz , bana gelen kutu 1kg’ı geçmez yaklaşık 400-500 gr kadardır ve toplam fiyatı 15.76$+9.65$ ulaşım bedeliyle toplam 25.41$ tutmaktadır. Şimdi bu kargomu takip etmek için ben ney yapmalıyım nereye başvurmalıyım?

Merhaba,

Bahsettiğiniz kargonun, elinize ulaşması lazımdı direk ancak çoğu zaman posta gümrük ideresine takılabiliyor. Ürün takıldığında elinize bir HABER KAĞIDI gelir, Posta Gümrüğüne giderek, bu ddeğerdeki eşyayı MUAF olarak alabilirsiniz.
Ancak sormak istiyorsanız Posta Gümrük İdaresine sormanız lazım.

* İstanbul da iseniz, TOPKAPI, AVRUPA YAKASI POSTA MÜDÜRLÜĞÜ ne sorunuz.
* İstanbul dışında iseniz ve alıcı posta müdürlüğü adresi neresi gösterildi ise o ilin Posta İdaresine sormanız gerekir.
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 18:00
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design