Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-03-2009, 13:16   #2 (permalink)
ZAFER BULAM
Genel Yönetici

ZAFER BULAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 1
127 Mesajda 161 kere teşekkür edildi
ZAFER BULAM - MSN üzeri Mesaj gönder
Bilgi talebinde bulunurken dikkat edilecek hususlar;

Alıntı:
armalo´isimli üyeden Alıntı
slm yeni üye oldum çin veya dubaiden ticari amaçlı elektronik malzeme getirmek istiyorum.gümrük işlemleriyle ilgili bilgi verebilirmisiniz?istediğim kadar getirebilirmiyim vergi oranları nasıl hesaplanıyor?örneğin 15.000 ytl 'ye aldığım elektronik malzemeye ne kadar gümrük masrafı gider?cevapınız için şimdiden teşekkürler...

Değerli Forum Üyeleri,

Yapacağınız İthalat işlemlerinde bilgi talebinde bulunurken, getirtmek istediğiniz ürünü detaylandırmanız gerekiyor. Sadece Elektronik Malzeme olarak mevzuat yönünden inceleme yapılması mümkün değildir.

Hak verirsinizki Elektronik malzemede dahil olmak üzere bir çok ürün çeşitlilik arz etmektedir.

Elektronik ürün yelpazeside oldukça geniştir ve her ürün kendi mevzuatına tabidir.( Örn; Makina üst başlığıyla mevzuat bakmamız mümkün değil, ancak makinanın ticari, teknik tanımı, kapasitesi, kullanım yeri, amacı ve çalışma şekli gibi detaylandırmaya giderek mevzuat yönünden inceleme yapılabilir.)

İthalatta vergilendirmenin dışında; Ön İzin, Gözetim, TSE, Garanti Belgesi, CE Denetimi, Yetkili Gümrük Uygulamaları gibi bir çok mevzuata da tabi olabiliyorlar.

Bu nedenle, ithal edilecek eşyanın detaylandırılarak bilgi talebinde bulunulması önem arz etmektedir.

Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,
zbulam@hotmail.com
ZAFER BULAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:30
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design