Geri git   Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum > MEVZUAT > Gümrük Mevzuatı

Gümrük Mevzuatı Gümrük Mevzuatı ile ilgili genel sorularınız, mevzuat tartışması, öneriler vb. konular bu bölümde bulunmaktadır.

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama
Alt 17-04-2008, 17:37   #1 (permalink)
uet
Üye
 
Üyelik tarihi: Apr 2008
Mesajlar: 1
Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart antrepo yer değişikliği


merhaba
fabrikamızda bulunan c tipi antrepomuzun yerini değiştirmek istiyoruz. 100 metre ileride ayrı bir binaya taşımak istiyoruz. Bu işlem esnasında masraf oluşur mu? Ayrıca bir harç yatırmak gerekir mi?
şimdiden teşekkürler
uet isimli Üye şimdilik offline konumundadır    - E-Mail gönder
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiShare on Facebook
Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Alt 17-04-2008, 22:38   #2 (permalink)
V.I.P ÜYE
 
Üyelik tarihi: Oct 2007
Mesajlar: 562
Teşekkür: 0
18 Mesajda 35 kere teşekkür edildi
Standart RE: antrepo yer değişikliği


Alıntı:
uet´isimli üyeden Alıntı
merhaba
fabrikamızda bulunan c tipi antrepomuzun yerini değiştirmek istiyoruz. 100 metre ileride ayrı bir binaya taşımak istiyoruz. Bu işlem esnasında masraf oluşur mu? Ayrıca bir harç yatırmak gerekir mi?
şimdiden teşekkürler

Bağlı bulunduğunuz müdürlükten değişiklik yapabilirsiniz.

Antrepolarda yapılacak değişiklikler

MADDE 5- Genel ve özel antrepoların tamamen veya kısmen kapatılmasına ilişkin talepler, antreponun faaliyet gösterdiği yıllara ilişkin harç makbuzlarının, antreponun boş olup olmadığı, eşya varsa bunların ve defter kayıtlarına uygunluğu tespit edilerek, ilgili Gümrük Müdürlüğünce sonuçlandırılır ve sonucundan Başmüdürlük kanalıyla Müsteşarlığa (Gümrükler Genel Müdürlüğü) ekli form (EK 5) ile bilgi verilir.
Antrepolarda yapılmak istenilen aynı saha içersindeki genişletme, daraltma, tadilat v.b. Gümrük Yönetmeliğinin 284 üncü maddesi kapsamı talepler ile antreponun aynı gümrük idaresi denetiminde bulunan başka bir adrese taşınmasına ilişkin talepler, antreponun mevcut işletmecisinin taahhütlerini tamamen yerine getirip getirmediğinin incelenmesi neticesine göre Gümrük Müdürlüğünce karşılanır ve sonucundan Başmüdürlük kanalıyla Müsteşarlığa (Gümrükler Genel Müdürlüğü) ekli form (EK 5) ile bilgi verilir.
Ancak; antrepolarda statü değişikliğine (özel antrepodan genel antrepoya veya genel antrepodan özel antrepoya) ilişkin talepler ile genel ve özel ayırımı yapılmaksızın akaryakıt antrepolarında yapılacak tank ilavesi ve akaryakıt antrepolarının başka bir adrese taşınması talepleri incelenerek, görüş de belirtilmek suretiyle Müsteşarlığa (Gümrükler Genel Müdürlüğü) aktarılır ve Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılır.
Akaryakıt antrepolarında yapılacak tank ilaveleri için yapılan müracaatta, bu Tebliğin 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (h) bendinde belirtilen kalibrasyon cetvelleri ibraz edilir.
Bu madde uyarınca, antrepolardaki yapılacak değişikliklerle ilgili olarak 3 üncü maddede belirtilen görgü raporu düzenlenerek bir örneği ekli form (EK-5) ile birlikte Müsteşarlığa (Gümrükler Genel Müdürlüğü) gönderilir
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır    - E-Mail gönder
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiShare on Facebook
Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Cevapla

Tag Ekle
antrepo, değişikliği, yer

Seçenekler Arama


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
ithalatta fatura değişikliği halil acar İTHALAT - Soru - Cevap 0 06-09-2010 23:21
transit beyannamesi değişikliği ssevgii Gümrük Mevzuatı 8 30-10-2008 11:29
ünvan değişikliği! importsman Diğer Gümrük İşlemleri 1 10-06-2008 16:26

Şu Anki Saat: 04:47
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design