Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Dekorasyon ürünü ve ihracat
Merhabalar

Ben ahşap ve tahta ürünlerden oluşan duvar mobilyaları ihraç etmeyi düşünüyor ve araştırıyorum.Bu ürünlerden kastım duvara monte edilebilen kitaplıklar,raflar,dekorasyon amaçlı aksesuarlar,yine duvara monte masalar vb... Duvar mobilyaları dememin nedenide belli bir konsept altında ürünlerin hepsinin duvara monte edilebilir olucak olması.Ama belirttiğim üzere tahta ve ahşap malzemelerden.Yanılmıyorsam asıl önemli kısımda bu (sanırım bunlar yıne mobılya sınıfına giriyor ama emin olmam lazım).Benım sizlere sormak istediklerim ise;
1-G.tip numarası nedir?
2-Bu tarz ürünleri ihrac için hangi belgeler gerekli?
3-Özel bir belge,izin yada kayıt gereklimi?

Ayrıca;
1-İhracat teşvikleri ile ilgili yeterli bilgiye ben ulaşamadım.Bana bu konuda bilgi edinmem için kaynak belirtebilirmisiniz.
2-İhracat yaparken tüm herşeyi kanuni şekilde gercekleştirdikten sonra, homeoffice çalışmanın kanuni açıdan herhangi bir sakıncası varmıdır? (Daha önce yurtdışından biri ile bu şekilde çalışmıştım ama ülkemizde bilmiyorum)
3-Ürünleri (başlangıç aşamasında) bir marka ismi edinip ihraç etmek ile normal sekilde noname ihrac etmek ihracat yada teşvik açısından bır avantaj yada dezavantaj getirirmi?

Şimdiden ilgilenen.zaman ayıran herkese tesekkürler,iyi çalışmalar...

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey