Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: hongkong
Alıntı:
grafiturk´isimli üyeden Alıntı
cnc lazer cutting... BU bir tür lazer yöntemiyle kesim yapan bir makina
değişik materialler üzerine markalama ve bu materialleri kesmeye yarayan lazer cnc...bu tip makinalar kendi içinde özelliklerine göre sınıflandırılırlar..bu hafif ggruba giren türlerden...TÜRKİYE için 20000 dolardan 1000000 dolar ve hatta üstüne kadar fiyatlarda satılır...

Ben 5000 dolar üzerinden örnek bir maliyet merak ettim...aslında ağırlıklı olarak çin üzeirnden alınan bu tip makinaları biliyorum .etrafımda varda...hongkong ta belki çin ama sistem biiraz daha farklı...)

diğeride Bir tür digital print...fakat ofis tipi yani siz şöyle düşünün bildiğimiz hp , epson veya xerox gibi kaliteli ofis içi ufak digital print..ama bu biraz yetenekli....(bunu ticari olarak değilde numune veya hediye türü alamazmıyım?)


Sn, Grafiturk

1. ürününüz;
-Lazer engraving and cutting machine

Gümrük Tarife Pozisyonu : 8456.10
Gümrük Vergisi : % 4,5
KDV : % 82. ürününüz;
-Bilgi İşlem Makinaları için çıkış üniteleri (printer)
Gümrük Vergisi : Muaf
KDV : % 8

Bu cihazı ticari amaçlı ithalatında Garanti Belgesi ve CE Uygunluk denetimi vardır.

1 adet ihtiyacınız için getirecekseniz, Firmanız adına getirmenizi öneriyorum. Bu durumda, Garanti Muafiyet belgesi alınarak ithal edilebilir.

Şahsınız adına , 1 adet kendi şahsi kullanımınız için getirebilirsiniz. Bu durumda Garanti ve CE denetiminden muaf olabilirsiniz (1500 Avro yu geçmiyor ise % 10 sabit vergi ödersiniz)

Saygılarımla,

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey
__________________
Zafer Bulam
Gümrük Müşaviri-Eğitmen
0(532) 446 62 44
zbulam@hotmail.com