Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart kullanılmış fotokopi makineleri.

Öncelikle iyi günler dilerim bende bu siteye yeni üye oldum
ve gerçekten her iş adamı ticaretle uğraşan lara bu siteyi tavsiye ederim.

Benim şirketimin iş alanı elektronik Büro makinaları ve tekstil
fotokopi makinaların ikinci eli türkiyeye girmesi yasak mış,aslın da
Fotokopi makinaların tüm dünyada ve de avrupa ülkelerinde ikinci
el fotokopi makinaların ithalatı serbest yaş sınırı olmadan, ama ne yazık ki bizim ülkemiz çok zengin ve bir fotokopi makinası ömürlü dür 2 veya 3 yıl da modeli değişen bir cihaz yanlız bizim ülkede ne yazık ki bu bir tekel olmuş 3. 5 firmanın dışında bu ithalat işini onların elinde küçük esnaf bunların gözüne bakarak bu işi yapıyor ve de çok büyük bir rant elde ediyorlar oysa yeni sattıkları makinayı 3 yıl sonra aynen çöpe gidiyor milyarca dolar ı bizim cebimizden uzak doğu ülkelerine gidiyor buda aynen bir onlara hediyeymiş gibi,oysa bu fotokopi makinaların da ikinci el ithalatına bir yön müsade verilse bu kadar sarfiyat ve de milli gelirimiz olan para da ülkemizde kalır
bu konuya hiç bir yanıt alamadım hep her yerde terslen dim
sanki çok tehlikeli bir iş gibi gösterdiler bana oysa bu ikinci el fotokopi ye karşı olan firmalar bu işin yolunu kesiyorlar
ya başta kiler bu işin iyice bilincinde değiller bu kadar rant vede
luzumsuz bir sarfiyata karşı değiller yada avrupadan biz daha zenginiz
o yüzden bize ve de bizim gibi ticaretle uğraşanlara bu ülkede izin yok sanırım bu konuyu açığa kavuşturmalarını rica ediyorum....

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey