Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Hangi Gümrük Müşavirlik Şirketi İyidir.


Şunu da vurgulamak istiyorum. Gümrük hizmetleri;

İhracatçı ve/veya İthalatçı Firma + Gümrük İdaresi + Gümrük Şirketi + Diğer kamu kurumları (TSE,Tarım, Birlikler, Odalar, Bankalar vs) arasında yaşanan dönüşümden oluşmakta.

Bu organizasyonun temelinde firma bulunmaktadır. Firmada bulunan ihracat ve/veya ithalat operasyon sorumlusunun işine vakıf olması ve hatta mümkünse pratik olması diğer bütün iş akışını kolaylaştıracaktır.

Gümrük idaresi ve diğer kamu kurumları ile olan organizasyon gümrük şirketine bağlı ve onun takibinde. Burada en önemli nokta DOĞRU İLETİŞİM.

Gümrük şirketiniz size yapılan işle ilgili bilgi ve veri akışını zamanında ve doğru olarak veremiyorsa, siz de işle ilgili doğru bilgiler veremiyorsanız ve iletişim biryerde sağlıksız oluyorsa bir yerde mutlaka bir patlak olacaktır.

Nihayetinde herkes işlemlerin sorunsuz yürümesini ve tamamlanmasını arzu eder. Ancak yoğun iş temposunda gerek firmadan kaynaklı gerekse gümrük müşavirinden kaynaklı atlamalar yaşanabiliyor ve bir işte sorun çıkıyorsa bunu hani nasıl derler bu gümrükçü işi bilmiyor diye kestirip atmayı da adil bulmuyorum.